Çevre görevlilerine eğitim

Çevre görevlilerine eğitim
Çevre görevlilerine eğitim
- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü öncülüğünde Türkiye Çevre Koruma Vakfınca düzenlenen çevre görevlisi eğitimleri kapsamında bin 500 kişiye eğitim verildi

ANKARA (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü öncülüğünde Türkiye Çevre Koruma Vakfınca düzenlenen çevre görevlisi eğitimleri tamamlandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla Ankara'da 4 farklı otelde verilen eğitime katılan bin 500 kişiye sertifikalarının verildiği belirtildi.

Çevre mühendislerine yönelik, 18-20 Ekim arasında düzenlenen eğitim programında, katılımcılara yönetmelik, çevre mevzuatı, genelgeler ve saha çalışmalarında karşılaşacakları sorunlar hakkında bilgi verildiği ifade edildi.

Ayrıca farklı zamanlarda yapılan çevre görevlisi eğitimlerine katılan toplam bin 900 katılımcının sertifikalarını aldığı, yıl sonuna kadar eğitim verilecek kişi sayısının 2 bin 500'e ulaşmasının öngörüldüğü kaydedildi.