CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka:

CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka:
CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka:
- "Maden işçilerimiz çok zor koşullar altında çalışıyorlar. Bu yüzden yıpranma payları çok yüksek. Kanun teklifi vererek onların emeklilik sürecini öne çekmek için bir çalışma yürüteceğiz"

ANKARA (AA) - CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, "Maden işçilerimiz çok zor koşullar altında çalışıyorlar. Bu yüzden yıpranma payları çok yüksek. Kanun teklifi vererek onların emeklilik sürecini öne çekmek için bir çalışma yürüteceğiz" dedi. 

Gölbaşı ilçesindeki Andezit taş işletmelerini ziyaret eden Nazlıaka, burada yaptığı konuşmada, sektördeki iş adamları ve işçilerle sohbet etme fırsatı bulduğunu söyledi. 

Nazlıaka, sektörün taraflarının yaşadığı sorunları yerinde gördüğünü ifade ederek, "Şu bir gerçek ki maden işçilerimiz çok zor koşullar altında çalışıyorlar. Bu yüzden yıpranma payları çok yüksek. Onun için bir kanun teklifi vererek onların emeklilik sürecini öne çekmek için bir çalışma yürüteceğiz" ifadelerini kullandı.

Bu arada, yemek yiyen işçilerle de sohbet eden Nazlıaka'ya, bazı işçiler tepki gösterdi. İşçiler, "AK Parti bu ülkenin kaderidir. 'Hiçbir şey yapmadı' diyemezsiniz. Bizi sadece seçimde hatırlıyorsunuz ve seçimden sonra da unutuyorsunuz. Terör sorunu bu ülkede 30 yıldır var. Hiçbir hükümet çözemedi siz nasıl çözeceksiniz?" şeklinde eleştireler yöneltti.