CHP Gölbaşı İlçe Kongresi

CHP Gölbaşı İlçe Kongresi
CHP Gölbaşı İlçe Kongresi
- Kongrede Nuriye Atabey başkan seçildi

ANKARA (AA) -  CHP'nin Gölbaşı 10. Olağan Kongresi'nde Nuriye Atabey başkanlığa seçildi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ndeki kongreye, CHP milletvekilleri Bülent Kuşoğlu, Aylin Nazlıaka, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, CHP delegeleri ve parti mensupları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede mevcut ilçe başkanı Ümit Atak, Yusuf Aksakal ve Nuriye Atabay yarıştı. Divan başkanlığı seçiminden sonra faaliyet raporu okundu.

Milletvekili Kuşoğlu, kongrede yaptığı konuşmada, uzun yıllardan beri Gölbaşı'nda belediye başkanı çıkaramadıklarını belirterek, "Buna rağmen Gölbaşı'nda çalışan, uğraşan, yıllardır bir ideal uğruna gayret gösteren, böyle soğuk günde burada bulunan delegasyonumuzu kutlamak gerekir" dedi.

Gölbaşı'nın Türkiye'de turizm merkezi haline gelebilecek potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Aylin Nazlıaka da "Çok adaylı kongremizde sonuç ne olursa olsun, kim kazanırsa kazansın hiç şüphesiz kazanan demokrasi olacak. Yaşasın laik cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi" diye konuştu.

İl Başkanı Adnan Keskin ise Cumhuriyet Halk Partisi'nin 1 Ocak'tan sonra iktidar olabilmek için agresif bir yapıya bürüneceğini söyledi.

Konuşmaların ardından oy verme işlemi başladı. Mevcut 195 delegeden 175'inin oy kullandığı ilçe kongresinde 57 oy alan gazeteci Nuriye Atabey yeni ilçe başkanı oldu. Diğer adaylardan Yusuf Aksakal 42, Ümit Atak 44 oy aldı, 33 oy da geçersiz sayıldı. 

Atabey, sonuçların Gölbaşı'na hayırlı olması temennisinde bulunarak, böyle bir değişime Gölbaşı'nın ihtiyacı olduğunu ve çalışmalara bir an önce başlayacaklarını ifade etti.