Çocuk Meclisinden Suriyeli çocuklara yardım

Çocuk Meclisinden Suriyeli çocuklara yardım
Çocuk Meclisinden Suriyeli çocuklara yardım
ANKARA (AA) - Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi Üyeleri tarafından toplanan oyuncak ve giysilerden oluşan yardım malzemeleri, Suriyeli çocuklara...

ANKARA (AA) - Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi Üyeleri tarafından toplanan oyuncak ve giysilerden oluşan yardım malzemeleri, Suriyeli çocuklara teslim edildi.

Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Gurbet Günenç ve yürütme kurulu üyeleri tarafından organize edilen "Kardeşlerimle Paylaşmayı Seviyorum, Oyuncaklarımı Paylaşıyorum Projesi" kapsamında toplanan oyuncak ve diğer malzemeler, ilçede yaşayan Suriyeli çocuklara dağıtıldı.

Bazı ailelerin de bizzat katılarak çocuklarına destek verdiği projede, Günenç başkanlığında ilçede yaşayan Suriyeli aileler tek tek ziyaret edildi.

Ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan Suriyeli çocukları yalnız bırakmamak için projeye ilk olarak onlardan başladıklarını söyleyen Günenç, misafirperverliklerini en iyi göstererek ilçelerinde geçirdikleri günlerin, onların hafızalarında güzel anlar olarak kalmasını arzuladıklarını belirtti.  

Kendilerine yol gösteren Belediye Başkanı Tuncay Acehan'a ve Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt'e teşekkür eden Günenç, "Çocuk Meclisi üyeleri olarak, Suriye 'den gelen kardeşlerimizle buradaki arkadaşlarımızı bir araya getirmeye, kaynaştırmaya, dostluklarını ve arkadaşlıklarını ilerletmeye önem veriyoruz. Bu konuda meclis üyesi arkadaşlarımızla topladığımız oyuncak ve kıyafetleri yine onlarla birlikte Suriyeli aileleri tek tek ziyaret ederek dağıtımını yaptık" dedi.

Günenç, bu yardım faaliyetinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Duyarlı çocukların ailelerini tebrik eden Konsey Başkanı İsmail Tekaüt ise bu çalışma ile iki önemli değerin vurgulandığına işaret ederek, "Birincisi dostluk, ikincisi yardımseverlik. Geleceğimizin teminatı küçük kardeşlerimizin böyle bir faaliyet içinde olması bizleri gelecek için ümitvar kılıyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Ankara

  ,

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  kent