Çubuk Belediyesi "Çubuk Akademi"yi kurdu

Çubuk Belediyesi "Çubuk Akademi"yi kurdu
Çubuk Belediyesi "Çubuk Akademi"yi kurdu
ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi tarafından üstün yetenekli öğrencilerin eğitilmesi amacıyla Çubuk Akademisi Projesini hayata geçirdi.Çubuk...

ANKARA (AA) ? Çubuk Belediyesi tarafından üstün yetenekli öğrencilerin eğitilmesi amacıyla Çubuk Akademisi Projesini hayata geçirdi.

Çubuk Akademisinin Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezindeki açılış törenine Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, öğretmenler ve akademiye seçilen öğrenciler katıldı.

Acehan, törende yaptığı konuşmada, yetenekli ve başarılı olan, geleceğe dair ümit veren çocuklarla birlikte bir yolculuğa çıkmak istediklerini belirterek, "Kiminiz resimden anlar, kiminiz ressam olabilir, kiminiz müziği başarabilir, kiminiz bilim sahalarında, kiminiz edebiyat, şiir dalında yetenek gösterebilir. Hangi alanda yetenek gösterirseniz gösterin, Çubuğumuzun, ülkemizin hatta dünyanın ufkunu açabilecek bir değişimin adı siz olacaksınız.  Biz bu nedenle bu cevher araştırmasını yapıyoruz" diye konuştu.

'Çubuk Akademi'de öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri yolunda imkanlar sunacaklarını ve metotlar göstereceklerini kaydeden Başkan Acehan, şunları söyledi:

"Hiçbir lider tesadüfen ortaya çıkmamıştır. Liderler mutlaka kendisini toplum içerisinde öne çıkaran lider kişiliğini göstermiş ispat etmiş ve o tarihi değiştiren önemli olaylara imza atmıştır. Ama bu tür yetenekler kimi zaman savaşlar, göçler, sağlık sorunlarının ortasında kaybolup da gitmiş olabilir. Yoksa lider bir şahsiyetin öne çıkmaması fark edilmemesi mümkün değildir. Bu nedenle bizler özellikle bu alanda sizlerin fark edilmesi için projektörü sizlerin üzerine tutmayı düşünüyoruz. Bunun için birlikte tezler yapacağız, mesela bir gün hep beraber hızlı trenle Konya'ya gideceğiz, bir gün Çanakkale'ye gideceğiz. Teknik gelişmeleri bu zeki, üstün yetenekli ve lider kişiler meydana getirmiştir. Bunlar elbette keşfedilmeyi bekliyorlar. Biz belediye olarak yavrularımızın yollarını açmak, onlara imkanlar sağlamak ve kendileri gibi yetenek sahibi olan kişilerle tanıştırmak, bir araya getirmeye çalışacağız. Bununla ilgili zaman zaman toplantılar yapılacak, seyahatler yapılacak. Tiyatrolara gideceksiniz ve uzak yerlerden gelen insanlarla, dilini bilmediğiniz insanlarla bir araya geleceksiniz."