Çubuk Belediyesi "Kurban Timi" görev başında

Çubuk Belediyesi "Kurban Timi" görev başında
Çubuk Belediyesi "Kurban Timi" görev başında
ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, Kurban Bayramı'nda kaçan büyükbaş hayvanları yakalamak için veterinerlerin de görevli olduğu özel bir tim kurdu. Tim,...

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, Kurban Bayramı 'nda kaçan büyükbaş hayvanları yakalamak için veterinerlerin de görevli olduğu özel bir tim kurdu. Tim, uyuşturucu iğneyle boğaları bayıltarak yakalayacak.

Çubuk Belediyesi'nin Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Akif Topçu, yaptığı açıklamada, timdeki ekiplerin iki vardiyalı olarak görev yapacağını, kesim öncesinde veya kesim sırasında kaçan kurbanlık hayvanları yakalamaya yardımcı olacaklarını belirtti.

İlçedeki vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Topçu, şunları kaydetti:

"Kurban Hizmetleri Komisyonu'nca alınan kararlar doğrultusunda kurbanlık hayvan satış yerlerinde alım ve satımları denetliyor ve kontrol ediyoruz. Kurban kesim yerlerinde sağlık kurallarına, hijyenik şartlara ve dini kurallara azami ölçüde uyulması sağlanacak. Ayrıca belediyemiz tarafından kurban kesim yerlerinde poşet dağıtımı yapılacak. Hayvan pazarında sürekli ilaçlama çalışmaları devam edecek. Bunların yanında nakil ve kesim sırasında kaçan kurbanlıkların yakalanması için bir kurbanlık yakalama timi kurduk. Ekibimiz, bayram bitene kadar hizmet verecek."