Çubuk Belediyesinden, vergi tahsilatı dolandırıcılığı uyarısı

Çubuk Belediyesinden, vergi tahsilatı dolandırıcılığı uyarısı
Çubuk Belediyesinden, vergi tahsilatı dolandırıcılığı uyarısı
ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi ekipleri, evleri dolaşarak kapıda emlak ve çevre temizlik vergisi tahsilatına başlanıldığını söyleyen kişilere karşı...

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi ekipleri, evleri dolaşarak kapıda emlak ve çevre temizlik vergisi tahsilatına başlanıldığını söyleyen kişilere karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin Çağrı Merkezi'ne gelen ihbarlar üzerine harekete geçen ekipler, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce vatandaşların emlak ve çevre temizlik vergisinin gezici ekiplerle evde tahsilat yapıldığı yönünde yeni bir çalışma başlatıldığı belirtildi.

Dolandırıcılık yaptıklarının tespit edildiğinin kaydedildiği açıklamada, bu tür durumlarla karşılaşan vatandaşların, hiçbir ödeme yapmaması ve "155 Polis İmdat" ile "153 ALO Zabıta Merkezi"ne durumu bildirmeleri ifade edildi.

 Belediyenin kapıda tahsilat yapmadığının söyleyen Çubuk Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeki Metin, "Belediyemizden geldiğini söyleyen kişilerin, emlak ve çevre temizlik vergilerini kapıda ödenmeye başladığını, 'Ödeme yapmazsanız faiz uygulanacağı ve icra takibine başlanılacağı' diyerek dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi. Belediyemizin adreste tahsilat ve gezici tahsilat ekibi oluşturma konusunda hiçbir çalışmamız yoktur. Bu tür dolandırıcılara karşı vatandaşlarımız dikkatli olsunlar. Emlak ve çevre temizlik vergisi ödemeleri yalnızca anlaşmalı bankalar, belediye vezneleri internet sitesinden yapılmaktadır. Kapılarına su faturası tahsilatı için geldiğini söyleyen kişilere hiçbir ödeme yapmasınlar" şeklinde konuştu.