Çubuk Belediyesinin tanıtım filmi hazırlandı

Çubuk Belediyesinin tanıtım filmi hazırlandı
Çubuk Belediyesinin tanıtım filmi hazırlandı
- Çubuk Belediye Başkanı Acehan: "Çubuk, tarihi, kültürel yapısı ile Ankara'nın en eski, en köklü yerleşim yerlerinin başında gelmektedir"

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, ilçenin tanıtım için film hazırladı.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tanıtım filminin Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak hazırladığını söyledi.

Çubuk'un tarihi, kültürel yapısıyla Ankara'nın en eski, en köklü yerleşim yerlerinin başında geldiğini ifade eden Acehan, bu tür çalışmalara önem verdiklerini belirtti.

Çubuk'un tanıtımı için çalışmalar yaptıklarını anlatan Acehan, şunları kaydetti:

'"Göreve geldiğimiz günden bugüne tarihi ve kültürümüzü ortaya çıkaran birçok çalışma yaptık. Geçtiğimiz yıl 'Geleneksel Mutfak Kültürü', 'Yemekler, Geleneksel İnançlar, Halk Edebiyatı', 'Yaratılıştan Günümüze İsimler ve Tarihçeleri' ve 'Şah Kalender Veli ve Türbesi' gibi kültürel güzel eserleri ilçemize kazandırmıştık. Şimdi de bu bilgileri bazılarını görüntüye dönüştürerek, ilçemizin tanıtımını yapmak istedik. Önümüzdeki günlerde ilçenin tanıtım filminden vatandaşlarımıza da dağıtacağız. Çubuk, tarihi, kültürel yapısı ile Ankara'nın en eski, en köklü yerleşim yerlerinin başında gelmektedir. Bu mirası gelecek nesillere aktarmak bizlerin en temel görevidir. Misafirlerimiz tanıtım filmimizi izlediğinde ilçemizin tarihi ve kültürel yönden örnek bir yer olduğunu göreceklerdir."


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İngilizce

  ,

  Belediye

  ,

  Rusça

  ,

  Mutfak

  ,

  film