Çubuk hayvan pazarındaki deveye ilgi

Çubuk hayvan pazarındaki deveye ilgi
Çubuk hayvan pazarındaki deveye ilgi
ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesindeki canlı hayvan pazarında satışa sunulan bir deve, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.Yetiştirdiği ilk devesini...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesindeki canlı hayvan pazarında satışa sunulan bir deve, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Yetiştirdiği ilk devesini satışa çıkardığını söyleyen Ali Türk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deve yetiştiriciliğinin çok kolay olduğunu, büyükbaş hayvancılığın yanında deve yetiştirmeye başladığını belirtti.

Herkesin çok rahatlıkla deve yetiştirebileceğini anlatan Türk, "Bir deve küçük bir buzağıdan daha az yem tüketiyor. Aynı zamanda kendi başına da çok rahatlıkla yaylım yapa biliyor. Devenin kurbanlık kesilmesi için 5 yaşını geçmesi lazım. 4-5 yaşındaki bir deve, 250-300 kilogram geliyor. Ben bu deveye 8 bin lira istiyorum. Ama henüz deve eti yeme kültürü bu ilçede olmadığı için insanlar şaşkınlıkla bakıyor. Etinin lezzetinin nasıl olduğunu soranlar oluyor. İnşallah satarımda bu tutar ve burada yaygınlaşır" dedi.

Türk, pazara gelenlerin daha çok deveyle fotoğraf çektirdiğini ve onları sevdiğini sözlerine ekledi.  


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Fotoğraf

  ,

  lira

  ,