Çubuk Kaymakamı Şahin, Akkuzulu'daki seraları inceledi

Çubuk Kaymakamı Şahin, Akkuzulu'daki seraları inceledi
Çubuk Kaymakamı Şahin, Akkuzulu'daki seraları inceledi
ANKARA (AA) - Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Akkuzulu Mahallesi'ndeki seraları inceledi.Hanefi Gül'ün serasını inceleyen Şahin, seracılık faaliyetleri...

ANKARA (AA) - Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Akkuzulu Mahallesi'ndeki seraları inceledi.

Hanefi Gül'ün serasını inceleyen Şahin, seracılık faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Şahin, açık alanda ekilen sebzelerin aşırı yağışlardan olumsuz etkilendiğini, artık seracılığa geçilmesinin şart olduğunu söyledi.

Şahin, 4 yıl önce başlattıkları proje çerçevesinde ilçe genelinde 150'inin üzerinde sera kurulduğunu belirterek, seracılığın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için başlattıkları projenin artık meyvesini verdiğini gördüklerini dile getirdi.

Seralar sayesinde ailelerin geçimini rahatça sağlayabildiğini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

"İlçemiz tarım bölgesi olması nedeniyle tarıma daha çok yatırım yapılması gerekiyor. Bu kapsamda biz dört yıl önce başlattığımız sera projeleriyle ilçede bu konuda güzel bir ivme kazandırdığımızı düşünüyorum. Bugün 150'inin üzerinde serada sebze yetiştiriliyor. Açık alanda dikilen ilk fideler büyük oranda zarar gördü. Çiftçilerimiz ikinci fideyi dikti, onlar da zarar gördü. Haziran ayındayız, henüz fideler dikilemedi. Şimdi dikilse bu ürünler ne zaman ürün vermeye başlayacak. Bir ay sürecek bir üretimden çiftçimizin masraflarını karşılaması ve para kazanması mümkün değil. Bakın bugün itibarıyla seralarda üretim başladı."

Akkuzulu'daki Karakütük Meyve Sebze İşletmesinin seralarında çalışanlarla sohbet eden Şahin, daha sonra serada yetişen salatalık ve domatesleri inceledi. 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Kaymakam

  ,

  Sohbet

  ,

  Yatırım

  ,

  Bugün

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  Para

  ,

  ilçe

  ,

  zaman