Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi yeni başkanını seçti

Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi yeni başkanını seçti
Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi yeni başkanını seçti
ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesindeki ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören çocukların sosyal, kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlamak ve...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesindeki ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören çocukların sosyal, kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlamak ve ilçe yönetimine dahil etmek amacıyla faaliyete geçen Çubuk Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 2. dönem seçimlerini yaptı.

Çubuk Kent Konseyi tarafından ilk olarak geçtiğimiz yıl kurulan ve kurulduğu tarihten itibaren Çubuklu çocukların sesi olmayı devam ettiren Çocuk Meclisi, yeni dönem meclis üyelerini ve yürütme kurulu üyelerini seçmek amacıyla toplandı.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen meclis toplantısına 44 çocuk katıldı.

Çocuk Meclisi'ne farklı okullardan katılan 9-14 yaş aralığındaki ilk ve orta öğrenimdeki çocukların, birbirlerini etkilemek ve oy toplamak için yaptıkları konuşmalar hem rakiplerinin hem de toplantıya gözlemci olarak katılan büyüklerin ilgisini çekti.

Adayların kendilerini tek tek tanıtmasıyla başlayan oylamanın ardından sandıktan çıkan oylar tek tek sayıldı. Oylamanın sonucuna göre 2015-2016 yılı Çubuk Meclisi Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda Sıla Erdem Meclis Başkanı, Mustafa Can Özdoğan Başkan Vekili, Ali Gümüşoğlu ve Elifsu Demirbaş başkan yardımcıları, Eylül Özer, Berra Gecioba, Göktuğ Seven ve Ahmet Karabacak ise katip olarak seçildi.

Teşekkür konuşması yapan Erdem, kendisinin meclis başkanı olarak seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha önceki çocuk meclisi üyelerinin güzel çalışmalar yaptığını sunumdan izlediklerini anlatan Erdem, "Evet güzel çalışmalar yapılmış ama biz ekip olarak daha güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Biz Çubuk için tüm kamu kurum ve kuruluşlarını harekete geçirerek çalışacağız. Savaşların son bulması, daha güzel bir gelecek için doğanın korunması, çocuk haklarının uygulanması, sağlıklı bir gelecek için başta sigara olmak üzere bağımlılarla mücadele edilmesini, dayanışma ve paylaşma duygularını geliştirmek gibi bir çok alanda çalışmalar yapacağız. Büyüklerin çocuklarla iletişimini, biz çocukların büyüklerle iletişimini daha etkin hale getirmek öncelikli çalışmalarımız arasında olacak" diye konuştu.

Erdem, büyüklere örnek olacak çalışmalara imza atmak için var güçleriyle çalışacaklarının sözünü vererek konuşmasını tamamladı.