Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden giysi yardımı

Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden giysi yardımı
Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden giysi yardımı
ANKARA (AA) - Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, topladıkları giysileri, ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırdı.Ramazan ayı boyunca yardıma muhtaç...

ANKARA (AA) ? Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, topladıkları giysileri, ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırdı.

Ramazan ayı boyunca yardıma muhtaç insanlara ulaşmak için çalışmalar yapan Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, bayram öncesi yardıma muhtaç ailelere giysi yardımında bulundu.

Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt, amaçlarının her ihtiyaç sahibi insana ulaşmak olduğunu söyledi. Tüm Çubuk halkını kampanyaya katkı vermeye davet eden Tekaüt, "Dar gelirli, ihtiyaç sahibi aileler için böyle bir projenin başlatılması, önemli bir ihtiyacı kent konseyimiz öncülük etmiş oldu.  Arkadaşlarımız hem ikinci el hem de sıfır kıyafetleri vatandaşlarımıza, onları rencide etmeden, insani ve İslami ölçülerde ulaştırmaya çalışıyorlar. Bütün duyarlı vatandaşlarımızı, hemşehrilerimizi kent konseyimizin bu çalışmasına katkı vermeye davet ediyorum" diye konuştu.

Projeye kısa süre önce başladıklarını ve mümkün olduğunca çok sayıda aileye ulaşmaya çalıştıklarını anlatan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Karadağ Soba ise bu konuda kendilerine destek olanlara teşekkür ederek, şunları söyledi:

"Gerçekten ilçemizde çok ihtiyaç sahibi insan var. Yaptığımız bu çalışma ile onların bir nebze de olsa yaralarına merhem olabildiysek bizlere ne mutlu. Ulaşamadığımız daha yüzlerce aile var. Biz topladığımız yeni ve 2'inci el kıyafetleri kent konseyi odamıza getiriyoruz. Buradan da tespit ettiğimizi ihtiyaç sahibi insanları davet ederek veya buraya gelen dar gelirli insanlar, ayakkabı, kaban, kazak, pantolon, tişört, oyuncak gibi ihtiyaçlarını bir mağazadan alışveriş yaparmışçasına tedarik ediyorlar. Ben buradan tüm ilçe halkımıza seslenmek istiyorum. Kullanmadığınız temiz kıyafetleri, ayakkabıları, çocuklarınızın kullanmadığı oyuncakları ve çocuk arabası gibi ürünleri, okul çantaları ve malzemelerini kent konseyine ulaştırınız."

Soba, toplanan malzemelerle yaklaşık 50 aileye bayram öncesi kıyafet yardımı yaptıklarını ve çalışmalarının bayramdan sonra da devam edeceğini sözlerine ekledi.