Çubuk stadının ihalesi ocakta

Çubuk stadının ihalesi ocakta
Çubuk stadının ihalesi ocakta
ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak stat ihalesinin 7 Ocak'ta gerçekleştirileceği bildirildi. Çubuk...

ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak stat ihalesinin 7 Ocak'ta gerçekleştirileceği bildirildi. 

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, ilçede eski stat alanına yapımı planlanan 3 bin kişilik yeni stat ihalesinde sona gelindiğini, ihalenin 7 Ocak 2015 günü yapılacağını bildirdi. 

Alanda mera vasfındaki bir alanın bulunması nedeniyle tahsis işlemiyle ilgili karşılaşılan sorunun aşıldığı ve imar izninin alındığı bilgisini aktaran Acehan, ihalenin ardından nisan-mayıs aylarında temel atılmasının öngörüldüğünü ve en kısa sürede bitirilmesine çalışılacağını söyledi. 

Tesisin, ilçedeki sportif faaliyetlere önemli katkı sağlayacağını ifade eden Acehan, "3 bin koltuk kapasiteli tribünlerinin üzeri kapalı olacak. Sentetik yüzeyli futbol sahası, atletizm pisti, yine müstakil antrenman futbol sahası, tribünlerin altında soyunma odaları, hakem ve oyuncu odaları gibi tam teşekküllü binalar olacak. Bu tesislerin Çubuklu vatandaşlarımıza, sporcularımıza ve sporseverlere hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.