Çubuk Tüketici Hakem Heyetine yapılan başvurular

Çubuk Tüketici Hakem Heyetine yapılan başvurular
Çubuk Tüketici Hakem Heyetine yapılan başvurular
ANKARA (AA) - Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, 2015 yılının ilk 6 ayında Tüketici Hakem Heyeti'ne yapılan başvuruların 5 bin 216'sının...

ANKARA (AA) - Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, 2015 yılının ilk 6 ayında Tüketici Hakem Heyeti'ne yapılan başvuruların 5 bin 216'sının sonuçlandırıldığını bildirdi.

Kaymakam Şahin, yaptığı açıklamada, Tüketici Hakem Heyeti'ne yapılan tüketici şikayetlerinin kısa sürede sonuçlandığı kaydetti.

Tüketicilerin her türlü şikayetlerini dikkate aldıklarını ve en kısa sürede sonuçlandırdıklarını belirten Şahin, "Başvurular, Kaymakamlığımız Tüketici Hakem Heyeti tarafından 3 ay gibi ülke ortalamasına göre oldukça asgari bir sürede sonuçlandırılmaktadır. Heyetimiz tarafından 2014 yılı içinde başvuran toplam 9 bin 417 dosya hakkında işlem yapılmasına karar verildi. Bu dosyalardan 6 bin 828 dosya karara bağlanmış olup, 6 bin 735 dosya da tüketici lehine sonuçlanmıştır. Kalan 3 bin 574 dosyanın ise incelemesi devam etmektedir. 2015 yılının ilk 6 aylık diliminde ise Tüketici Hakem Heyetimize 2 bin 458 başvuru olmuş ve bu dosyalardan devreden dosyalarla birlikte 5 bin 216 dosya tüketici lehine sonuçlanmıştır'' diye konuştu.

Şahin, amaçlarının vatandaşlara en iyi hizmeti, en hızlı şekilde verebilmek olduğunu anlattı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Kaymakam

  ,

  ülke

  ,

  hakem

  ,

  dosya

  ,

  2015