Çubuklu eskrimciler Mersin'de takım olarak birinci oldu

Çubuklu eskrimciler Mersin'de takım olarak birinci oldu
Çubuklu eskrimciler Mersin'de takım olarak birinci oldu
ANKARA (AA) - Çubuk'ta faaliyette bulunan ANKA Gençlik Spor Kulübü'nün eskrim sporcuları, Mersin'de düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası'nda kulüp...

ANKARA (AA) - Çubuk'ta faaliyette bulunan ANKA Gençlik Spor Kulübü'nün eskrim sporcuları, Mersin'de düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası'nda kulüp olarak birinci olurken, 4 madalya ve bir kupa ile ilçeye döndü.

Kulübün hem Antrenörü hem de başkanı olan Mustafa Kalender, yaptığı açıklamada, sporcularının müsabakalardan bir kupa ve 4 madalya ile Çubuk'a döndüklerini, müsabakalarda minik eskrimcilerin mücadelelerinin, izleyenlerin ve ailelerinin nefesini kestiğini belirterek, büyük çekişmeye sahne olan Gençler Türkiye Şampiyonası'na Türkiye genelinden ilginin büyük olduğunu söyledi.

Kalender, müsabakaya Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul , Eskişehir, Kütahya ve Adıyaman'dan yaklaşık 44 sporcu katıldığını belirterek, "Yoğun bir antrenman döneminden geçen sporcularımızda müsabakalara katıldılar. Hedefimiz ilçemize kupa getirmekti ve bunu da başardık" dedi.