Çubuk'ta doğa yürüyüş ve çeşitli sportif yarışmalar

Çubuk'ta doğa yürüyüş ve çeşitli sportif yarışmalar
Çubuk'ta doğa yürüyüş ve çeşitli sportif yarışmalar
ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde doğa yürüyüşü, oryantiring, geleneksel Türk okçuluğu ve olimpik okçuluk yarışmaları düzenlendi.Çubuk...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde doğa yürüyüşü, oryantiring, geleneksel Türk okçuluğu ve olimpik okçuluk yarışmaları düzenlendi.

Çubuk Belediyesi tarafından 11. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali kapsamında organize edilen yürüyüş ve yarışmalar Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Jandarma Komutanı Durmuş Kıran, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cüneyt Küpeli'nin katılımıyla gerçekleşti.

Şehitlerin anısına yapılan bu yılki sportif etkinliklere yaklaşık 120 kişi katıldı. Rehberler eşliğinde ısınma hareketleriyle Yaylak Mahallesi'nde başlayan yürüyüş, Karagöl'de sona erdi. Kimi zaman orman içersinden kimi zamanda patika yolda devam eden yaklaşık 7 kilometrelik zorlu rotaya tırmanıldığı yürüyüş sırasında bazı vatandaşlar zorluk çektiği için yürüyüşü tamamlayamadan geri dönmek zorunda kaldı.

Kaymakam Şahin, doğa yürüyüşüne katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken; doğayı korumanın ve insanların doğa ile iç içe yaşamasının önemine dikkat çekti.