Çubuk'ta girişimcilik kursu sertifika töreni

Çubuk'ta girişimcilik kursu sertifika töreni
Çubuk'ta girişimcilik kursu sertifika töreni
ANKARA (AA) - KOSGEB ve Çubuk Belediyesi işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.Çubuk...

ANKARA (AA) - KOSGEB ve Çubuk Belediyesi işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Çubuk Belediyesi ilçede ekonomiye destek olmak ve istihdam sorununa çözüm olmak amacıyla girişimcilere "KOSGEB destek verecek, Çubuklu üretecek" sloganıyla başlatılan uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayan 47 kursiyere sertifikaları verildi.

Çubuk Belediyesi Kurbantepe Bilgi Evi Kurs Merkezi'nde düzenlenen sertifika töreninin açılış konuşmasını yapan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, kurslara katılanlara azimlerinden dolayı teşekkür ederek, "Çubukumuz Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin gelişmesiyle bir eğitim üstü olacaktır. İnşallah burada eğitim alan gençlerimiz kendiişlerinin sahibi olacaklar, insanı olacaklar" diye konuştu.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkan Yardımcısı Ahmet Karakoç ise konuşmasında, KODGEB olarak verdikleri 70 saatlik eğitimlerde "Bir iş planı, bir iş fikri nasıl girişime dönüştürülür, nasıl aktif hale getirilir?" konusunun temel mantığını kursiyerlere vermeye çalıştıklarını belirtti. 

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara 2. bölge milletvekili adayı Ahmet İyimaya da "Çubuk mücevher bakımından dünyanın bu bakımdan en mükemmel ve müthiş kapasitesini taşıyor. İnşallah bu dönemde bakanlar kurulunda veya daha farklı yerlerde yer alırsak bu konuda bir çalışma yapılmasını sağlarız" dedi.

Konuşmaların ardından eğitime katılan girişimci adaylarına belgeleri verildi.