Çubuk'ta güreş kursu açıldı

Çubuk'ta güreş kursu açıldı
Çubuk'ta güreş kursu açıldı
ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde güreş kursu açıldı. Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe...

ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde güreş kursu açıldı.

 Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi tarafından sportif ve eğitim faaliyetlerinin uygulanması için hayata geçirilen, ''Bir Nefes Sıhhat Projesi'' çerçevesinde güreş kursu açılmasına karar verildi.

Çubukspor Kulübü bünyesinde açılan kursta eğitime başlandı. Birçok şampiyonada derece alan Seyit Özdemir tarafından verilen kursa değişik yaştan sporcular katılıyor.

Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin spor salonunda yapılan güreş antrenmanlarını izleyen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, haftanın 4 günü çalışmalarını sürdüren takıma güvendiğini söyledi.

Güreşe istekli ve yetenekli yeni sporcularla halen 20 olan kursiyer sayısının her geçen gün artacağını anlatan Başkan Acehan, ''Belediye olarak gençlerimizin spor yapabileceği ortamları hazırlamak, onlara imkan sunmak önemli hedeflerimizden birisi. 'Bir Nefes Sıhhat Projesi' kapsamında kursu açılan güreş takımımızı kurduk. İnşallah bu branştan Avrupa ve dünya şampiyonları çıkarırız. Bu başarının geleceğine inanıyorum. Çubuklu gençlerimize güveniyoruz'' dedi

Kurs öğretmeni Seyit Özdemir ise eğitimin amacının gençlere ata sporu güreşi sevdirmek ve sosyal alanda gelişmelerine katkı sağlamak olduğunu kaydetti.