Çubuk'ta "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konferansı

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans düzenlendi.

İlçedeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen programda konuşan İlçe Müftüsü Bilal Kara, Kutlu Doğum Haftası kapsamında gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, Hz. Muhammed'in hayatının herkese örnek olduğunu ve birlikte yaşama ahlakının da örnek alınması gerektiğini belirtti.

Ebeveynlere seslenen Erbaş, şunları söyledi:

" Aile bağlarını güçlü tutmamız lazım, bunun için de sevgi medeniyeti çocukları olarak ailemizde sevgi tomurcuklarını her zaman canlı tutmamız lazım. Birlikte yaşama ahlakını önce ailemizde oluşturacağız. Onun için anne babalar olarak, dedeler, ebeveynler, anneanneler olarak çocuklarımıza çok iyi örnek olacağız. Çocuklarımız bizim örnek insan olduğumuzu göre göre yetişecekler ve böyle şahsiyet kazanacaklar."

Çubuk Kaymakam Cemal Şahin, konferansın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.