Çubuk'ta ''İslam Dünyası ve Modernleşme'' konferansı

Çubuk'ta ''İslam Dünyası ve Modernleşme'' konferansı
Çubuk'ta ''İslam Dünyası ve Modernleşme'' konferansı
ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde ''İslam Dünyası ve Modernleşme'' adlı konferans düzenlendi.Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe...

ANKARA (AA) ? Çubuk ilçesinde ''İslam Dünyası ve Modernleşme'' adlı konferans düzenlendi.

Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Çubuk Dernekler Federasyonu tarafından oluşturulan Çubuk Kültür Komisyonu'nca düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Yeni Şafak gazetesi yazarlarından Akif Emre katıldı.

Öncelikle insan hakları meselesinde anlaşılması gerektiğini belirten Emre, bunun için de insan kavramı üzerinde anlaşılmasının önemine değindi.

Emre, toplumların uzun vadede baskı ve kısır döngülerden uzaklaşarak, kendi kaderlerine sahip olmaları gerektiğini kaydeden Emre, ''Maalesef Ortadoğu 'da bugünlerde gördüğümüz etnik çatışmalar en fazla Müslümanları vuruyor ve birileri de seyrediyor'' dedi.

Konferansa Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Müftüsü Bilal Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Hüseyin Karakuş, Şükrü Acıelma, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.