Çubuk'ta kaldırım ve yol işgallerine karşı denetim

Çubuk'ta kaldırım ve yol işgallerine karşı denetim
Çubuk'ta kaldırım ve yol işgallerine karşı denetim
İZMİR (AA) - Çubuk'ta kaldırım işgali ve seyyar tezgahlara yönelik denetimler sürüyor.Belediyeden yapılan açıklamada kaldırım ve sokak işgalleri ile...

İZMİR (AA) - Çubuk'ta kaldırım işgali ve seyyar tezgahlara yönelik denetimler sürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamada kaldırım ve sokak işgalleri ile cadde ve sokaklarda bulunan reklam panoları, tabelalar ve brandaların görüntü kirliğine yol açması nedeniyle zabıta ekiplerinin denetimleri artırdığı belirtildi.

Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin esnafa yönelik denetimlerde bulundu. Kaldırım işgalinde bulunan iş yeri sahiplerini uyaran ekipler, yürümeye engel olan ve görüntü kirliliği oluşturan eşya ve malzemeleri yol üzerinden kaldırdı.

Zabıta Müdürü Ahmet Karakuş, kaldırım ve yol işgali yaptığı belirlenen iş yerlerinin tebligatla uyarıldığını belirterek, "Belediyemizin sorumluluk alanında bulunan yerlerde kaldırım ve yollar başta olmak üzere kamu alanlarının işgallerine hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz. Biz işgal konusunda esnafımızın duyarlı davranıp bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz. Kurallara uymayan esnafa ilk etapta 5326 sayılı kabahatler kanununa göre cezai işlem uygulanıyor, tekrarlanması durumunda ise kapatma cezasına kadar gideceğiz'' dedi.