Çubuk'ta kitap okuma yarışması

Çubuk'ta kitap okuma yarışması
Çubuk'ta kitap okuma yarışması
- "Ufka Yolculuk 3 ve İdeal İnsan Son Peygamber Kitap Okuma Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri verildi

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde "Ufka Yolculuk 3 ve İdeal İnsan Son Peygamber Kitap Okuma Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Kuzey Yıldızı Düğün ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen program, "En Güzel Hutbe Yarışması"nda bölge birincisi olan Hüseyin Durmuş'un Kuran-ı Kerim okumasıyla başladı.

Programda konuşan Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Zinde Gençlik Spor İzcilik Kulübü ve Son Peygamber Platformu'nun organizesinde, Çubuk Kültür Komisyonu'nun desteğinde düzenlenen yarışmanın önemine dikkati çekerek, "Arkadaşlarımızın yapmış olduğu bu çalışmayı, bu projeyi çok anlamlı ve manalı bulmaktayım" dedi.

Toplumsal sorunların çözümü konusunda herkese önemli görevler düştüğünü belirten Şahin, "Arkadaşlarımız da bu görevin bilinciyle belediyemiz, milli eğitim müdürlüğümüz, müftülüğümüz ile ortak çalışmalar yapıyor. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan da yarışmada emeği geçenlere teşekkür etti.

Acehan, "Kaybedeni olmayan bu yarışmada ben de yer aldım. Pek çok kardeşimiz, insanımız, bu kitabı baştan sona kadar okudu" dedi.

AK  Parti Ankara 2. bölge milletvekili adayı Ayhan Yılmaz ise Ankara'nın kalkınması veya altyapı problemlerinin çözümünün yanı sıra Hacı Bayram Kentsel Dönüşüm Projesi başta olmak üzere önemli çalışmaların içerisinde yer aldıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından, yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'a Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Zeynel Arslan tarafından kategorisinde birincilik ödülü verildi.

Ödüllerin takdim edilmesinin ardından İmam Hatip Lisesi öğrencileri ilahi dinletisi sundu.

Ödül törenine, Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt, AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Belediye Başkan yardımcıları Şükrü Acıelma ve Hasan Hüseyin Karakuş da katıldı.