Çubuk'ta okçuluk kursiyerleri sertifikalarını aldı

Çubuk'ta okçuluk kursiyerleri sertifikalarını aldı
Çubuk'ta okçuluk kursiyerleri sertifikalarını aldı
ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Ankara Altınyay Okçuluk Kulübü iş birliğiyle düzenlenen okçuluk kursu ilk...

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Ankara Altınyay Okçuluk Kulübü iş birliğiyle düzenlenen okçuluk kursu ilk mezunlarını verdi.

Çubuk Belediyesi'nin desteğiyle ilçede ilk defa gerçekleştirilen geleneksel Türk okçuluğu kursu büyük ilgi gördü. Kursa toplam 30 kişi katılırken, kursu başarıyla tamamlayan 19 kişi sertifika almaya hak kazandı.

Çubuk Spor Salonu'nda düzenlenen sertifika törenine Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt Küpeli ve çok sayıda sporsever katıldı.

Sertifika töreninde, katılımcılara geçmişten günümüze geleneksel okçuluk hakkında bilgi verildi, atış talimi yaptırıldı.

Ata sporu olan okçuluk kursunun büyük ilgi görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, geleneksel okçuluk ve olimpik okçuluk başta olmak üzere birçok spor dalında kurslar açtıklarını anlattı.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin merkez yerleşkesindeki bir binanın onarılarak spor merkezi haline getirileceğini aktaran Başkan Acehan, '"Ben sporla uğraşan insanların sayısının artmasını bekliyorum ve bu konuda çalışmaların yapılmasını talep ediyorum" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt Küpeli ise kursların artarak devam edeceğini belirterek, "İnşallah Çubuk'ta geleceğin kemankeşleri yetişecek" dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Acehan, kursiyerlere sertifikalarını verdi. Tören sonunda ok atan Başkan Acehan, isabetli atışları ile alkış aldı.