Çubuk'ta resim şenliği

Çubuk'ta resim şenliği
Çubuk'ta resim şenliği
- Çubuk'ta anaokulu öğrencilerinin katıldığı, "Neşeli Fırçam" resim şenliği düzenlendi

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde anaokulu öğrencilerinin katıldığı, "Neşeli Fırçam" resim şenliği düzenlendi.

"Neşeli Fırçam" resim şenliği kapsamında ilçedeki tüm anaokulu öğrencilerinin katıldığı resim yarışmasında dereceye giren miniklerin eserleri Aksoy Anaokulu'nun çok amaçlı salonunda sergilendi. "Dünyada Barışı Resmedin" konulu sergide, 6 yaş ve altı grubu çocukların, kuru boya ve pastel boya eserleri beğeniye sunuldu.

Şenlikte Aksoy Anaokulu binasının da açılışı yapıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, burada yaptığı konuşmada, eğitimin önemine işaret ederek, " Bugün burada yaptığımız eğitilebilir olan, iradesi ve aklı güçlendirilebilir olan insana yapılmış bir yatırımdır. Bir toplum, bir millet ancak insanını doğru biçimde, doğru bir referansla eğitebilirse ortaya çıkabilir" diye konuştu.  

Okul Müdürü Ali Akın ise donanımlı ve kapsamlı bir anaokulu açtıklarını söyleyerek, "Anaokulumuz bin 800 metrekare iç kullanımı, bin 500 metrekare bahçesi, oyu parkı, hobi bahçeleri, 18 dersliği, 4 sanat atölyesi, 2 yemek hanesi, 2 gösteri odası ve en önemlisi klasik eğitim anlayışı dışında önce insana değer veren değerler eğitimini ön planda tutan Kur'an eğitimini öncelik alan, aynı zamanda yüksek düzeyde ilkokula hazırlayacak eğitim formalını ortaya koyan Muradiye'nin bir proje okuludur" bilgisini verdi.  

Muradiye Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hayrullah Karakuş, erdemli insanın nasıl yetiştirilebileceği konusunun 21'inci yüzyılın temel problemi olduğuna dikkat çekerek, "Eğitimin temel ve birinci amacı, insanın kendisi, toplumu ve halkı milleti için değer katacak düzeye getirmektir" diye konuştu. 

Şenlik, çocuklardan oluşan halk oyunu ve sema gösterisi, ilahi ve müzik gruplarının mini konserleriyle renklendi. Çeşitli yarışmaların da yer aldığı şenlikte, minikler doyasıya eğlendi.

Programın sonunda dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

İlçe genelindeki yarışmada, Yıldırım Beyazıt Ortaokulu'ndan Neva Kuzucu, Çubuk Ticaret Meslek Lisesi'nden Elif Su Vurucu, Çubuk İlkokulu'ndan Abdullah Özcan, Türk Telekom İlkokulu'ndan Senanur Taşkın, Yavuz Selim İlkokulu'ndan Yaren Özen, Barbaros İlkokulu'ndan Azra Keser, Nezahat Onbaşı Anaokulu'ndan İkra Terhan, Atatürk Ortaokulu'ndan Mikail Ekiz, Cumhuriyet İlkokulu'ndan Barış Dövüşkaya, Celal Tarman Anaokulu'ndan Aslı Arıcı ve Aksoy Anaokulu'ndan Ayşe Liva Esre birinci oldu. 

Programa Belediye Başkanı Tuncay Acehan, AK Parti Ankara Milletvekili adayı Mahmut Sami Mallı, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.