Çubuk'ta "sağduyu çağrısı"

Çubuk'ta "sağduyu çağrısı"
Çubuk'ta "sağduyu çağrısı"
ANKARA (AA) - Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, ilçedeki tüm siyasi parti temsilcilerini sağduyuya davet etti.Acehan, AK Parti İlçe Başkanı Baki...

ANKARA (AA) - Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, ilçedeki tüm siyasi parti temsilcilerini sağduyuya davet etti.

Acehan,  AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, Saadet Partisi İlçe Başkanı İsa Çınar, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Rıdvan Doğan ve Alperen Ocakları İlçe Başkanı Rasim Bozkurt ile düzenlediği toplantıda, ülkenin zor günlerden geçtiğini ve herkesin çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Toplantıya tüm parti temsilcilerini davet ettiğini belirten Acehan, şunları kaydetti:

"Acımız çok büyük, tabi ki üzüleceğiz. Ama birbirimize düşmeden, birlik ve beraberlik içerisinde tepkimizi göstereceğiz. PKK ve teröre tepki gösterirken, Güneydoğulu vatandaşlarımızı incitmeden yapmamız gerekmektedir. Bizlerin yapacağı yanlış bir hareket PKK'ya ve onların işbirlikçilerine güç verir. Miting yapmalıyız, mevlit okutmalıyız, cenaze namazlarını en görkemli şekilde kılmalıyız ama tahriklere ve provokatörlerin oyununa gelmemeliyiz. Bugün , yıllardır süren kardeşliğimizi bir kez daha tüm dünyaya gösterme zamanıdır. Tüm ilçe halkımızı, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizi ve siyasi parti temsilcilerimizi sağduyu ile hareket etmeye davet ediyoruz."

Acehan, geçmişte yaşanan birçok oyunun bugün de yaşandığına işaret ederek, tarih boyunca büyük badireler atlatan Türk milletinin dün olduğu gibi bugün de oynanan oyunları bozacağını sözlerine ekledi.