Çubuk'ta satranç turnuvası sona erdi

Çubuk'ta satranç turnuvası sona erdi
Çubuk'ta satranç turnuvası sona erdi
ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde 10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Atatürk Atatürk Haftası kapsamında düzenlenen satranç turnuvası sona erdi.Çubuk...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde 10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Atatürk Atatürk Haftası kapsamında düzenlenen satranç turnuvası sona erdi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Çubuk Temsilciliği tarafından düzenlenen, Çubuk Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü ile Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen satranç turnuvasına 6-70 yaş grubundan 250 kişi katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, turnuvaya öğrenciler başta olmak üzere her yaştan vatandaşların gösterdiği ilgiden son derece memnun olduklarını söyledi.

Turnuvaya katılanların birbirleriyle kıyasıyla mücadele ettiklerini ifade eden Aslan, kendisinin de turnuvaya yarışmacı olarak katıldığını hatırlatarak, turnuvaya katkı sağlayan satranç hakemleri ve öğretmenler ile turnuvanın yapılması konusunda destek veren Çubuk Belediyesine teşekkür etti.

İki gün süren turnuva sonunda 8 yaş ve altı kızlarda Zeynep Aksu, erkeklerde Emirhan Arpalık, 9 yaş kızlarda Zümrüt Erin Akbay, erkeklerde Aytaç aydın, 10 yaş kızlarda Zehra Erdoğan, erkeklerde Alper Altıntaş, 11 yaş erkeklerde Fatih Öz, 12 yaş kızlarda Defne Topalahmetoğlu, erkeklerde Erencan Arık, 13 yaş kızlarda Zeynep Karakuş, erkeklerde Ömer Faruk Ünal, 14 yaş erkeklerde Ekin Taş, 15 yaş kızlarda Ahmet Taka İnal, kızlarda Hazel Kemikkıran, 16 yaş erkeklerde Abdullah Fatih Haliloğlu, 17 yaş erkeklerde Eren Rıza Yılmaz, kızlarda Kübra Taşkın ve 18 yaş üstünde Murat Aslan birinci oldu.

Turnuvada dereceye girenlere Aslan ve TSF Çubuk Temsilcisi Veysel Kılınçarslan tarafından kupa ve madalya verildi.