Çubuk'ta Suffa Yatılı Hafızlık Kuran Kursu'nun temeli atıldı

Çubuk'ta Suffa Yatılı Hafızlık Kuran Kursu'nun temeli atıldı
Çubuk'ta Suffa Yatılı Hafızlık Kuran Kursu'nun temeli atıldı
ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde Suffa Yatılı Hafızlık Kuran Kursu'nun temeli düzenlenen törenle atıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde Suffa Yatılı Hafızlık Kuran Kursu'nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, törende yaptığı konuşmada, hayırlı bir hizmetin temel atma töreninde kendilerinin de bulunmasından son derece mutlu olduğunu belirtti.

Çetin, "Yapılan bu hayırlı ve güzel organizasyondan dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Bu güzel ev sahipliklerinden dolayı da teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan da çok güzel bir eğitim kurumunun temelini attıklarını belirtti.

Burada eğitim görenlerin hafızlık eğitimimin yanında fıkıh, tefsir, akait ve kelam gibi dersler alıp çok donanımlı birer birey olarak yetişeceklerini vurgulayan Acehan, "Kuran eğitimi ve sosyal aktiviteler açısından faaliyet gösterecek bir eser olması açısından son derece lüzumlu ve gerekli" dedi.

Kuran kursunun tamamlandığında İlçe Müftülüğüne devredileceğini belirten İlçe Müftüsü Bilal Kara ise tüm ilçe halkını ilçenin ilk ve tek kız hafızlık kursu olacak Suffa Kuran Kursu inşaatına yardıma davet etti.

Suffa Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdurrahim Somuncu ise 7 bin 236 metrekare kapalı alana sahip, 240 öğrenci kapasiteli Kuran kursunun yaklaşık 4 milyon liraya mal olacağını söyledi.

Konuşmaların ardından Kuran kursunun temeli atıldı.

Törene, AK  Parti Ankara Milletvekilleri Ayhan Yılmaz, Nevzat Ceylan, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ve vatandaşlar katıldı.