Çubuk'taki dolu yağışı

Çubuk'taki dolu yağışı
Çubuk'taki dolu yağışı
- Kaymakam Şahin: "365 çiftçimizin zararı bulunmaktadır. Bunlarla ilgili çalışmayı yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüz, gerekli yerlere ve Bakanlığa bilgileri iletti"

ANKARA (AA) - Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, dolu nedeniyle hasar gören arazilerde hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını söyledi

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede 2 gün önce etkili olan dolu sonucu bazı mahallelerde tarım arazilerinin zarar gördüğünü hatırlatarak, "İlçemizde 6 mahallemizde bin 600 dekarlık alanda yüzde 60 ile yüzde 100 arasında değişen oranlarda sebzede zararımız var. Bu bölgede bulunan meyve bahçelerinde ise yüzde 60 oranında zararımız bulunuyor. Dağkalfat, Dalyasan, Gökçedere, Aşağı Çavundur, Atatürk Mahallesi ve Yavuz Selim mahallelerimizde 365 çiftçimizin zararı bulunmaktadır. Bunlarla ilgili çalışmayı yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüz, gerekli yerlere ve Bakanlığa bilgileri iletti" diye konuştu.

Şahin, "Sigortalı olan ürünlerin zararı bir şekilde karşılanır, diğerlerinde ise zararın karşılanması devletin takdirindedir. Bu konuda da üreticilerin banka ve Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlarının ertelenmesi talepleri vardı. Bizler de borçların ertelenmesi konusunda gerekli kararları alarak bir üst makamlara bildirdik" dedi. 


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Ankara

  ,

  Tarım

  ,

  Banka

  ,

  Kredi

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  dolu