Çubuk'taki ormanlarda tabela çalışmaları

Çubuk'taki ormanlarda tabela çalışmaları
Çubuk'taki ormanlarda tabela çalışmaları
ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde ormanlık alanlara, uyarı tabelaları asıldı.Çubuk Orman İşletme Şefi Adil Gediz, AA muhabirine yaptığı...

ANKARA (AA) ? Ankara'nın Çubuk ilçesinde ormanlık alanlara, uyarı tabelaları asıldı.

Çubuk Orman İşletme Şefi Adil Gediz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ormanlık alanlarda yaptıkları tabela çalışmalarıyla vatandaşları bilinçlendirmeye çalıştıklarını belirtti.

Özellikle ormanlık alanlara yönelik çöp ve benzeri maddelerin atılmaması konusunda vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini vurgulayan Gediz, "Çöp ve benzeri yabancı maddelerin ormanlık alanlarına atılması hem çevre kirliği açısından hem de oluşabilecek yangın ve hastalıklar açısından çok sakıncalı" dedi.

Gediz, olabildiğince vatandaşları uyarmaya çalıştıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Ayrıca ormanlık alanlarda araç kullanan şoförlerin daha dikkatli olmalarını sağlamak amacıyla da tabelalar yerleştiriyoruz. Bunlarla birlikte üretim sahalarımızda iş sağlığı açısından ve çevre güvenliği açısından devamlı uyarı tabelaları asıyoruz. Amacımız halkımızı biraz daha bilinçlendirmek ve daha dikkatli olmalarını sağlamaktır. Bu kapsamda şu ana kadar çeşitli konularda yaklaşık 60 uyarı tabelası yerleştirdik."