Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzincan'da:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzincan'da:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzincan'da:
- "Birliğimizden taviz vermeyelim, bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım. İnşallah bu dayanışma içerisinde geleceğe çok daha güçlenerek gideceğiz"

ERZİNCAN (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birliğimizden taviz vermeyelim, bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım. Siz birliğinizin gereğini zaten yaptınız. İnanıyorum ki bundan sonra da yapacaksınız. İnşallah bu dayanışma içerisinde geleceğe çok daha güçlenerek gideceğiz" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt ziyareti öncesinde Erzincan Havalimanı'nda, kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara hitap etti.

"Erzincan seninle gurur duyuyor" tezahüratlarına,  "Biz de Erzincan ile gurur duyuyoruz" sözleriyle karşılık veren Erdoğan, kendisine ve arkadaşlarına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Bayburt'ta  toplu açılış törenlerine katılacağını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yakın zamanda  Erzincan ve Gümüşhane'yi de ziyaret etmek istediğini belirtti. 

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben sizden özellikle bir şeyi istirham ediyorum. Aman birliğimizden taviz vermeyelim. Bir olalım, hep söylüyorum, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım. Siz birliğinizin gereğini zaten yaptınız. İnanıyorum ki bundan sonra da yapacaksınız. İnşallah bu dayanışma içerisinde geleceğe çok daha güçlenerek gideceğiz. Her zaman söylediğimiz bir şey var. Ne diyorduk, bizim Rabiamız var. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İnşallah geleceğe böyle yürüyeceğiz. Bu ilkelerimizden bizi kimse alıkoyamayacak. Bu milletin içerisinde tek millet dendiği zaman 78 milyonun tamamı var. 

Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Arap'ı, Gürcü'sü, Boşnak'ı, Arnavut'u, aklınıza ne gelirse... Ahıskalısı hepsi bunun içinde var. Rabbim bu birliğimizi bozmasın. Ve ben sizi bu güzel anlamlı cuma gününde en kalbi duygularla tekrar selamlıyorum."