Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esertepe Rekreasyon Alanını açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esertepe Rekreasyon Alanını açtı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esertepe Rekreasyon Alanını açtı
- Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1) - "Ben şu anki iktidar partisinin kurucusuyum, kurucu genel başkanıyım. Aynı zamanda bu partinin üç dönem milletvekilliği ve başbakan olarak 12 yıl ülkeme hizmet yaptım. Ardından milletim bu makama bizleri görevlendirdi. Şimdi de bu makamdayız. Eğer bizim geçmişimizle alakalı bazı yanlış ifadeler kullanılıyorsa bunları düzeltmek herhalde benim görevimdir"

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , "Ben şu anki iktidar partisinin kurucusuyum, kurucu genel başkanıyım. Aynı zamanda bu partinin üç dönem milletvekilliği ve başbakan olarak 12 yıl ülkeme hizmet yaptım. Ardından milletim bu makama bizleri görevlendirdi. Şimdi de bu makamdayız. Eğer bizim geçmişimizle alakalı bazı yanlış ifadeler kullanılıyorsa bunları düzeltmek herhalde benim görevimdir" dedi.

Esertepe Rekreasyon Alanının açılışına katılan Erdoğan, Keçiören'in, kalbinde müstesna bir yeri olduğunu söyledi. Erdoğan, "12 yıl Keçiören'de ikamet ettim ve burada sizlerle birlikte yaşadım. Burada çok farklı anılarımız oldu. Keçiören'in tarihi anlamda da farklı bir yeri vardır. Adeta Türkiye 'nin tarihidir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Keçiören'de Kuşcağız Aile Merkezi'nin açılışına katıldığını anımsatan Erdoğan, "1980'lerin ortasına kadar sadece ücra köylerde değil, Keçiören'de Kuşcağız'daki gecekondularda da elektrik yoktu. Su yoktu, yol yoktu, okul yoktu. Hiçbir şey yoktu. Rahmetli Özal dönemi ile burada bir kıpırdanma, bir gayret başladı" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in büyükşehir belediye başkanlığından önce Keçiören'de de belediye başkanı olarak görev yaptığını hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yani temeller aslında eskiye dayalı. O günden bugüne hamdolsun büyükşehir belediye başkanlığı süreciyle ve ikinci dönem yine genel başkanı olduğum partimin belediye başkanlığı sürecini devam ettirmesi, dünün kenar ilçesi, varoşu Keçiören'i hamdolsun bugün Ankara'nın en seçkin ilçelerinden biri haline getirdi. Hayat kalitesi en yüksek ilçelerinden biri haline getirdi. Bu büyük dönüşümde emeği olan başta büyükşehir ve Keçiören Belediyesi başkanlarımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Zira bu ülkede taş üstüne taş koyanın bizim gönlümüzde müstesna bir yeri vardır."

Başbakan olarak üstlendiği sorumluluğa komşuluk hukukunu da ekleyerek hep Keçiören'in ve Keçiörenlilerinin yanında olduklarını ifade eden Erdoğan, "Sağ olsun Keçiören bizi hiç yalnız bırakmadı. Son olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde vermiş olduğunuz yüzde 58'lik destek için her birinize her Keçiörenli kardeşime şahsım adına, milletim adına teşekkür ediyorum. Keçiören'in yeni Türkiye mücadelesinde de çok daha güçlü bir destekle yanımızda olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Keçiören'in Hacı Bayram Veli Hazretleri ile Abdulhakim Arvasi hazretlerinin manevi zırhıyla kuşatıldığını ifade eden Erdoğan, "Türkiye'nin tüm renklerini, tüm zevklerini içinde barındıran Keçiören'e işte biz bu anlayışla yaklaştık ve yaklaşmaya da devam ediyoruz" dedi.   

Rekreasyon alanında eskiden orduya ait bir seyyar cerrahi hastanenin bulunduğunu anımsatan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Büyükşehir belediyemiz güzel bir proje ile Keçiören'imize ve Ankara'ya yakışır şu anda içinde bulunduğumuz bir park haline dönüştürdü" dedi. Erdoğan, ağaçlandırmanın yeni yapıldığını anımsatarak, "Henüz ağaçlarımız, çınarlarımız yeni dikildi. İnşallah birkaç yıl sonra bu çınarlar Osmanlı'nın abidesi gibi yükselecek. Çınar dedik mi akla Osmanlı gelir. Onun timsali."

Türkiye'nin tarihi bir seçimin arefesinde bulunduğunun anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Tüm partiler, tüm liderler Türkiye için milletimiz için neler yapmak istediklerini meydan meydan dolaşıp anlatıyorlar. Aynı şekilde medya aracılığıyla da mesajlarını topluma ulaştırıyorlar. Şimdi bana diyebilirsiniz, 'Sayın Cumhurbaşkanım siz Cumhurbaşkanısınız, sizin seçim kampanyalarında ne işiniz var' diyebilirsiniz. Haklı da olabilirsiniz. Fakat ben biliyorsunuz alışılmış bir Cumhurbaşkanı değilim. Sipariş üzere gelmedim. Fakat Cumhurbaşkanı olarak her siyasi partiye eşit mesafedeyim ancak taraf olarak sorduğunuz zaman ben milletimin tarafındayım. Eğer birileri bazı yanlışlar yapıyorsa, yanlışlar söylüyorsa o zaman bu yanlışları düzeltmek herhalde takdir edersiniz ki benim görevimdir."

Erdoğan, geçmişi ile ilgili yanlış ifadelerin düzeltilmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları belirtti:

"Ben şu anki iktidar partisinin kurucusuyum, kurucu genel başkanıyım. Aynı zamanda bu partinin üç dönem milletvekilliği ve başbakan olarak 12 yıl ülkeme hizmet yaptım. Ardından milletim bu makama bizleri görevlendirdi. Şimdi bu makamdayız. Eğer bizim geçmişimizle alakalı bazı yanlış ifadeler kullanılıyorsa bunları düzeltmek herhalde benim görevimdir."   

(Sürecek)