Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa'da
- Erdoğan: (3) - "Bakıyoruz, daha seçimler yapılmadan seçim süresi için, seçim sonrası için bahane üretmeye başladılar. Kendi durumlarından o kadar ümitsizler ki hep birlikte bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar" - "Ey benim Manisalı kardeşim oyunu görüyor musun? CHP destekliyor, MHP destekliyor, Pensilvanya destekliyor, Ermeni lobisi destekliyor. Kandil zaten komuta merkezi durumunda, emirler oradan geliyor. Tüm bunlar kimi destekliyor? 6, 7, 8 Ekim olaylarında milleti sokağa döküp 50 kişinin ölümüne yol açan partiyi destekliyor" - "Bunların heybesinde, millete hizmet namına hiçbir şey yok. Bunların heybesinde saman bile yok. Bunlarda sadece çalım var, yalan var, hakaret var, tehdit var, bahane var" - "Seçim döneminde milleti tehdit eden, adaylara, seçim bürolarına saldıran hatta Hakkari'de, Şırnak'ta, Siirt'te vatandaşlarmızı öldürenlerin arkasındaki partiye bel bağlamış durumdalar. Bunların elinde sadece kan yok aynı zamanda milletin inancına, değerlerine, mukaddesatına yönelik her türlü hakaret var"

MANİSA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , "Bakıyoruz, daha seçimler yapılmadan seçim süresi için, seçim sonrası için bahane üretmeye başladılar. Kendi durumlarından o kadar ümitsizler ki hep birlikte bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar. Ey benim Manisalı kardeşim oyunu görüyor musun? CHP destekliyor, MHP destekliyor, Pensilvanya destekliyor, Ermeni lobisi destekliyor. Kandil zaten komuta merkezi durumunda, emirler oradan geliyor. Tüm bunlar kimi destekliyor? 6, 7, 8 Ekim olaylarında milleti sokağa döküp 50 kişinin ölümüne yol açan partiyi destekliyor" dedi.

"Cumhurbaşkanı Halkla Buluşuyor" programları kapsamında Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Erdoğan, Başbakanlığı döneminde yapılanları anlattı, iktidara geldiklerinde devletin memuruna ve işçisine borçlu olduğunu, o borçlarını ödeyerek yanlışı düzelttiklerini söyledi.

Bir Manisa türküsünde, "Karşıdan gelir oğlu serviye benzer boyu, bakmayın çalımına heybesi saman dolu" denildiğini aktaran Erdoğan, "Bunların heybesinde, millete hizmet namına hiçbir şey yok. Bunların heybesinde, saman bile yok. Bunlarda sadece çalım var, yalan var, hakaret var, tehdit var, bahane var" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin milli gelirini 230 milyar dolardan, 800 milyar dolara çıkardıklarını belirten Erdoğan, 78 milyonun refahını artırmaya devam edeceklerini ifade etti.

Bu hedefleri başbakanlığı döneminde koyduklarını aktaran Erdoğan, milletin refahını yükseltmenin bu şekilde olacağının altını çizdi.

"Yalanla iftirayla atıp tutmakla bu işler olmaz" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bakıyoruz, daha seçimler yapılmadan seçim süresi için, seçim sonrası için bahane üretmeye başladılar. Kendi durumlarından o kadar ümitsizler ki hep birlikte bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar. Ey benim Manisalı kardeşim oyunu görüyor musun? CHP destekliyor, MHP destekliyor, Pensilvanya destekliyor, Ermeni lobisi destekliyor. Kandil zaten komuta merkezi durumunda, emirler oradan geliyor. Tüm bunlar, kimi destekliyor? 6, 7, 8 Ekim olaylarında milleti sokağa döküp 50 kişinin ölümüne yol açan partiyi destekliyor."

Ölen 50 kişinin de öldürenlerin de Kürt olduğunu belirten Erdoğan, "Bir insan can alır mı?" diye sordu.

-"Bunlar kandan besleniyorlar"

200 aydın tarafından yayınlanan bildiriye de değinen Erdoğan, "Ne aydını ya bunlar karanlık. Düşünün 50 kişinin ölümüne neden olan bu kişileri, bu anlayışı destekleme kararı alıyorlar. 15 yaşında Yasin Börü et dağıtmaya çıkıyor, 3 kattan atıyorlar, bıçaklıyorlar, ondan sonra da üzerinden araba ile geçiyorlar. Hiç bunlarla ilgili, bunlardan bir nedamet duydunuz mu? Annesine, babasına 'pişmanız, özür dileriz' dediklerini duydunuz mu? Bunlar dürüst değil, bunlar kandan besleniyorlar. İşte ben bunları Van'da gördüm musluklardan kan akıyor" ifadelerini kullandı.

Üzerlerine gidince billboardların, musluklardan su akan billboardlarla değiştirildiğini hatırlatan Erdoğan, Van'a da İzmir'e de suyu kendilerinin getirdiğini aktardı. 

-"Bunların elinde milletin inancına her türlü hakaret var"

Bu görevlerin, belediyelere ait olduğuna işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Lafla bu işler yürümüyor. Onun üzerine billboardladan bunları kaldırdılar, normal billboardlar asıldı. Kardeşlerim, canımız yanıyor, canımız. Seçim döneminde milleti tehdit eden, adaylara, seçim bürolarına saldıran hatta Hakkari'de, Şırnak'ta, Siirt'te vatandaşlarımızı öldürenlerin arkasındaki partiye bel bağlamış durumdalar. Bunların elinde sadece kan yok aynı zamanda milletin inancına, değerlerine, mukaddesatına yönelik her türlü hakaret var.

Ne diyor? Taksim Kabemiz'dir. Benzerini geçmişte CHP yapıyordu biliyorsunuz, 'Kabe Arap'ın olsun bize Çankaya yeter' diyorlardı. Biz ne diyoruz? Bizim Kabemiz Mekke'dir, öyle mi? Farkımız bu. Ne yapıyor? Diyaneti kapatma sözü veriyor. Şimdi bir şey daha söylüyorlar. Nedir? CHP diyor ki 'İmam hatipleri kapatacağız'. Kayseri'ye gidiyor, 'Öyle bir şey söylemedim' diyor. Ne söyledi? 'Ben 1+8+4' dedim. Biz bu yalanı çok duyduk. Bunlar 28 Şubat'ta da aynısını yapmadı mı? Ve orta kısmı kapattılar mı? 600 bin öğrencisi vardı, 60 bin öğrenciye düştü. Niye? Üniversiteye gidemiyor, başörtülü olamıyor. Ne yapsın mecburen çekilmeye başladılar."

İmam hatiplerin şu anda açık olduğunu, katsayının kaldırıldığını, öğrencilerin istedikleri üniversitelere gidebildiğini kaydeden Erdoğan, alandakilere seslenerek onlardan başarı beklediğini belirtti.

Başörtüsü sorunun artık üniversitelerde de imam hatiplerde de bulunmadığını vurgulayan Erdoğan, Danıştay'ın "düz liselerde", Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'nun ise "yargıda" başörtüsü sorunu olmadığı yönünde karar aldığını hatırlattı.

(Sürecek)