Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da
-Erdoğan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti

SAMSUN (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki toplu açılış töreninin ardından, Büyükşehir Belediye Başkanlığına geçti.

Erdoğan, burada Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve bazı belediye çalışanları tarafından karşılandı.

Kendisini bekleyen vatandaşların "Reis balkona" tezahüratları üzerine belediye binasının balkonundan halkı selamlayan Erdoğan, kısa bir konuşma da yaptı.

Gençlere, kendisine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Erdoğan, "Ya Rab bizleri bayraksız bırakma, camilerimizi ezansız, cemaatsiz bırakma. Birliğimizi daim eyle. İnşallah bu azimle, gayretle, birlik ve beraberlik içinde yarınlara yürüyelim. Ben sizin gözlerinizde bunu görüyorum. Çünkü siz istikbalin ve istiklalin mücadelesini veren bir ecdadın torunlarısınız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun ziyareti kapsamında, Büyükşehir Belediye Başkanlığının ardından, Samsun Valiliğini ve Garnizon Komutanlığını da ziyaret edeceğini hatırlattı.

Erdoğan, "İnşallah 7 Haziran'da Samsun'dan müjdeleri bekliyoruz" diyerek vatandaşlara balkondan çiçek attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve Samsun Valisi İbrahim Şahin eşlik etti.

Erdoğan, basına kapalı gerçekleşen ve 45 dakika süren ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanlığına ait otobüsle vatandaşları selamlayarak, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığına geçti.