Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas'ta

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas'ta
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas'ta
- Erdoğan: (3) - "Bunların siyaseti düşmanlık. Hem de kendi milletine düşmanlık üzerine kurulu. Milletin aleyhine ne varsa onun yanında yer alıyorlar. Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi; düşman ülkeye girse ve dese ki, 'Ben, Tayyip Erdoğan'ı düşürmek için geldim.' İnan bana onları, ellerinde çiçeklerle karşılarlar" - "Soluğu Yüksek Seçim Kurulundan alıyorlar, bir gidiyor, bir geliyorlar. İstediğiniz kadar gidip gelin. Beni bu milletimin arasından söküp atamayacaksınız. Milletimin içinden geldim, milletimle beraberim. Milletimle beraber yürüyeceğim, bunu böyle biliniz"

SİVAS (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , "Bunların siyaseti düşmanlık. Hem de kendi milletine düşmanlık üzerine kurulu. Milletin aleyhine ne varsa onun yanında yer alıyorlar. Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi; düşman ülkeye girse ve dese ki, 'Ben, Tayyip Erdoğan'ı düşürmek için geldim.' İnan bana onları, ellerinde çiçeklerle karşılarlar" dedi.

Erdoğan, Sivas kent meydanında vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, milleti bölmek isteyenlerle mücadelelerinin sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Sivas'ın "manda" kabul etmeyen bir kent olduğunu, kendilerinin de "manda"yı asla kabul etmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Açık söylüyorum, bu mücadele bitmeyecek, sonuna kadar sürecek. Onun için daha düne kadar Kürt kardeşlerime her türlü hakareti edenler, bugün bizzat Kandil'e kadar gidip seçim mesajları alıyor, bunları yayınlıyorlar. Bölücü örgüt insanların kanını döküyor, canını alıyor, ülkeyi cayır cayır yakmanın tehdidini savuruyor, bunlar oradaki sigara izmaritlerinin reklamını yapıyor, hale bakın. Van'da belediyenin bilboardlarında, muslukta kan akıyor. Çünkü bunlar kandan besleniyor."

Anamuhalefet partisinin ne dediğini ve ne yaptığını bilmez halde kendini bırakarak, diğer muhalefet partileri için çalıştığını belirten Erdoğan, "Bir yandan, 'Cumhurbaşkanı halktan koptu' diyorlar, diğer taraftan bizim milletimizle bir araya gelmemizden rahatsız oluyorlar. Soluğu Yüksek Seçim Kurulunda alıyorlar, bir gidiyor, bir geliyorlar. İstediğiniz kadar gidip gelin. Beni bu milletimin arasından söküp atamayacaksınız. Milletimin içinden geldim, milletimle beraberim. Milletimle beraber yürüyeceğim, bunu böyle biliniz" diye konuştu.

- "O kaset olmazsa genel başkan olması mümkün değildi"

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun her fırsatta "altın klozet"ten bahsettiğine değindi. Erdoğan, "TRT yayınında, gel, gez, bak bir tane altın klozet kapağı olan varsa ben Cumhurbaşkanlığı makamını bırakacağım ama sen bunu ispat edemezsen CHP başından ayrılmaya var mısın? Gidemez, çünkü akşam bir yalan, sabah bir yalan. Bakınız Baykal'ı da böyle aldatmadı mı? Gazeteciler, 'aday mısınız' diye sordu, 'hayır değilim' dedi. Adam CD'den veyahut kasetten gelmiş bir genel başkan. O kaset olmasa genel başkan olması mümkün değildi" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun partisinin Kars mitinginde Et Balık Kurumunu, Et ve Süt Kurumuna dönüştüreceği vaadinde bulunduğunu belirten Erdoğan, Başbakanlığı döneminde Et ve Süt Kurumuna dönüştürdüklerini ve bu kurumun şu anda bu isimle çalıştığını bildirdi.

Erdoğan, CHP'ye oy veren vatandaşlara da seslenerek, "Yalancıdan siyasetçi olmaz" dedi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin de "üniversite harçlarını kaldıracağım" vaadinin gerçeği yansıtmadığını belirten Erdoğan, harçların kendi başbakanlığı döneminde kaldırıldığını söyledi.

- "Eski Türkiye koalisyonunun bittiği gün olacak"

Pazar günü yapılacak seçimlerin ardından "eski Türkiye koalisyonu"nun bittiği gün olacağını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Siyaset dürüstlükle, ilkelerle, omurgalı duruşla olur. Bunların siyaseti düşmanlık. Hem de kendi milletine düşmanlık üzerine kurulu. Milletin aleyhine ne varsa onun yanında yer alıyorlar. Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi; düşman ülkeye girse ve dese ki, 'Ben, Tayyip Erdoğan'ı düşürmek için geldim.' İnan bana onları, ellerinde çiçeklerle karşılarlar. O derece muvazeneyi kaybetmiş durumdalar. Dikkat edin, millet ne istiyorsa onun karşısında yer alıyorlar. Millet dinine, diyanetine sahip çıkıyor. Bunlar 'Din derslerini yasaklayacağız' diyor, 'Zorunlu din dersi olamayacak', 'Diyaneti kaldıracağız' diyor. Kim, terör örgütünün arkasında olduğu parti. Dinsiz bir millet yaşayabilir mi? Onunla kalmadılar, bu arada imam hatipleri kapatmanın hesabını yapıyorlar."

(Sürecek)