Cumhurbaşkanı Erdoğan Van'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Van'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan Van'da
-Erdoğan, Tuşba Belediyesi'ni ziyaret etti

VAN (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Van merkez Tuşba Belediyesini ziyaret etti. 

Toplu açılış törenine katılmak üzere kente gelen Erdoğan, Van Valiliğini ve Garnizon Komutanlığı ziyaretinin ardından, 2012'de kurulan Tuşba Belediye Başkanlığı'na geçti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye binasına gelişinde Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ve belediye çalışanları tarafından karşılandı. Belediye Başkanı Özgökçe'nin çocukları Ömer ve Ahsen Özgökçe'nin sunduğu çiçekleri kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan çocukları öptü. 

Kendisini bekleyenlerin, "reis gençlerin yanına" tezahüratları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kişilerin yanına gitti. Gençlerle sohbet eden Erdoğan, hatıra fotoğrafı için poz verdi.

Irak'ın Erbil kentinden gelerek, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde yüksek lisans yapan öğrenciler de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yerel kıyafetleriyle karşıladı. Iraklı öğrencilerle de bir araya gelen Erdoğan'ın, kısa sohbetinde kullandığı Arapça ifadeler dikkati çekti. 

Basına kapalı ve yaklaşık 1 saat süren belediye ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraberindeki heyet cumhurbaşkanlığı otobüsüyle havalimanına hareket etti.