Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı

ANKARA (AA) - Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı (ANKÜ) Özel Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinlik, şehitler için saygı duruşunda bulunulması ile başladı.

Lise Müdürü Sami Nurtaç Turan, yaptığı konuşmada, "Ülkemizin hassas bir dönemden geçtiği bu günlerde, bizim güvenli bir şekilde yaşamımızı devam ettirmemiz için canlarını feda eden şehitlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Cumhuriyet'in, toplumda huzur ve refahı sağlayan, hak ve özgürlüklerin tam anlamıyla yaşanmasını sağlayan, halkın hakim olduğu bir yönetim şekli olduğunu dile getiren Turan, "Her geçen gün gösteriyor ki, sahip olduğumuz en büyük miras Cumhuriyettir, şehitlerimizin canları pahasına kazanılan bağımsızlıktır, demokrasidir" diye konuştu.

Etkinlikte, "Atatürk ve Köylü" isimli tiyatro gösterisi sahnelendi. Programda, okul genelinde düzenlenen "Cumhuriyet Çocuklarıyız" konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren kompozisyonlar  öğrenciler tarafından okundu.

Program kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi sahnelendi. Öğrencilerden oluşan "Cumhuriyet Korosu" Atatürk ve cumhuriyet konulu marşlar söyledi, şiirler okudu.