Dağ bisikleti yarışlarının "zirvesi" başlıyor

Dağ bisikleti yarışlarının "zirvesi" başlıyor
Dağ bisikleti yarışlarının "zirvesi" başlıyor
- Türkiye'de dağ bisikleti yarışlarının başladığı Alanya'da, 19. Uluslararası Dağ Bisikleti Turnuvası pazar günü gerçekleştirilecek

ANKARA (AA) - 19. Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti Turnuvası, 8 Kasım Pazar günü düzenlenecek.

Türkiye'de dağ bisikleti yarışının başladığı yer olan Antalya'nın Alanya ilçesi, geleneksel hale gelen organizasyona aralıksız olarak 19. kez ev sahipliği yapacak.

2016 Rio Olimpiyatları'na katılım puanı veren turnuvanın sporcu kayıtları ve teknik toplantısı, 7 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Yarışlar ise 8 Kasım Pazar günü Kızılalan'da start alacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dağ bisikleti açısından Alanya'nın ayrı bir önem taşıdığını söyledi. 

Yarışlara yoğun bir katılım beklediklerini belirten Müftüoğlu, "Alanya, Türkiye'de dağ bisikletinin başladığı yer. Dünya standartlarında, üst kategoride bir yarış. Olimpiyatlara puan veren uluslararası bir turnuva. Bizim sporcularımız da mücadele edecek. Ancak kayıtlar henüz tamamlanmadığı için net sporcu sayısı veremiyoruz. Şu an olimpiyatlara kota alan sporcumuz yok ama Rio yolunda mücadelelerini sürdürüyorlar" ifadelerini kullandı.