Davutoğlu'nun, Suudi Kralı Selman ile görüşmesi

Davutoğlu'nun, Suudi Kralı Selman ile görüşmesi
Davutoğlu'nun, Suudi Kralı Selman ile görüşmesi
- Başbakan Davutoğlu'nun görüşmede, Türkiye ve Suudi Arabistan ilişkilerinin geliştirilmesinin bölgeye yönelik yaklaşımlarında öncelikli yeri olduğunu ifade ettiği belirtildi

ANKARA (AA) - G20 Liderler Zirvesi nedeniyle Antalya'da bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz el Suud ile yaptığı görüşmede, Türkiye ve Suudi Arabistan ilişkilerinin geliştirilmesinin, bölgeye yönelik yaklaşımlarında öncelikli yeri olduğunu belirtti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, G20 Liderler Zirvesi dolayısıyla Antalya'da bulunan Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz el Suud ile bir araya geldi.

Başbakan Davutoğlu görüşmede, "Türkiye ve Suudi Arabistan ilişkilerinin geliştirilmesinin bölgeye yönelik yaklaşımlarında öncelikli yeri olduğunu" ifade ettiği ve bu konuları ele almak üzere yakın gelecekte Suudi Arabistan'ı ziyaret etmeyi öngördüğünü bildirdi.

Suudi Kralı Selman'ın da  Başbakan Davutoğlu'nun ziyaretini memnuniyetle karşılayacağını belirterek, ikili iş birliğinin artırılmasını temenni ettiğini söylediği ifade edildi.