Dikimevi'ndeki trafik kazası

Dikimevi'ndeki trafik kazası
Dikimevi'ndeki trafik kazası
- Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: "Olayın oluş nedeni ile ilgili savcılık, bilirkişiler ve EGO yetkilileri araştırmalara devam etmektedir"

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dikimevi'ndeki trafik kazasına ilişkin savcılık, bilirkişi ve EGO yetkililerinin araştırmalara devam ettiğini bildirdi. 

Büyükşehir Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamada, Gökçek'in  Twitter hesabından, 12 kişinin hayatını kaybettiği, yaralananların olduğu EGO otobüsünün yol açtığı kazaya ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu belirtildi.

Kazanın kendilerini derin üzüntüye soktuğunu aktaran Gökçek, 8 yıllık tecrübesi olan bir EGO otobüs şoförünün böyle bir kaza yapmasının nedeninin, bilirkişilerin yaptığı inceleme neticesinde ortaya çıkacağını kaydetti.

Olayın meydana geliş nedenine ilişkin savcılık, bilirkişi ve EGO yetkililerinin araştırmalara devam ettiğini vurgulayan Gökçek, şu paylaşımları yaptı:

"Vefat eden hemşehrilerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı kardeşlerimize Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Tekrar ifade etmek istiyoruz ki üzüntümüz çok büyüktür. Şu anda kazaya karışan otobüs emniyet otoparkına çekilmiş olup, araç içi ve araç dışı kamera görüntüleri resmi bilirkişiler ve savcılık tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Olayı yakinen takip etmeye devam ediyoruz. Kazanın nedeni, bilirkişilerin yaptığı inceleme neticesinde ortaya çıkacaktır. Vefat edenlerin aileleriyle yaralıların ailelerine Büyükşehir Belediyesi ve EGO olarak maddi ve manevi destek olmak zorunda olduğumuzun şuurundayız. Elbette giden gelmiyor ve üzüntü ortadan kalkmıyor ama gücümüz ne kadar yeterse ailelerin acısına ortak olmak görevimiz."