Dr. Emin Acar'ın vefatı

Dr. Emin Acar'ın vefatı
Dr. Emin Acar'ın vefatı
- Acar'ın, Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde kılınan cenaze namazına, Başbakan Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Akdoğan, bakanlar ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı

ANKARA (AA) - Ankara'da vefat eden manevi önderlerden Dr. Emin Acar'ın cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına, Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı.

Dr. Emin Acar'ın (90) cenaze namazı, Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde ikindi namazına müteakiben kılındı.

Cenaze namazının ardından, Acar'ın naaşı dua ve tekbirlerle cenaze aracına kadar taşındı. Başbakan Davutoğlu da tabuta omuz verdi.

Cenaze namazına, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, eski Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Abdülhamit Gül ve Recep Akdağ, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda siyasetçi, bürokrat, Acar'ın talebeleri ve vatandaşlar katıldı.

Acar'ın cenazesi, defnedilmek üzere Bursa'nın İnegöl ilçesine gönderildi.

Ankara'daki manevi önderlerden Dr. Acar, 1926 yılında Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. 1952'de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Acar, 1974 ve 77'de Milli Selamet Partisi'nden milletvekili seçildi.

Başbakan Davutoğlu, cenaze namazının ardından, eşi Sare Davutoğlu ile bölgedeki esnafı iş yerlerinde ziyaret etti. Davutoğlu, esnaf ziyareti sonrasında Gülbaba Türbesi'ni ziyaret etti, dua okudu.