Dünya şampiyonasına parkta hazırlanıyor

Dünya şampiyonasına parkta hazırlanıyor
Dünya şampiyonasına parkta hazırlanıyor
ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki Ahmet Koçyiğit, 19 Eylül'de Hollanda'nın Amsterdam kentinde yapılacak Judo Dünya Şampiyonası'na...

ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki Ahmet Koçyiğit, 19 Eylül'de Hollanda'nın Amsterdam kentinde yapılacak Judo Dünya Şampiyonası'na parkta çalışarak hazırlanıyor.

Koçyiğit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mart ayında Altınpark'ta düzenlenen Türkiye Judo Şampiyonası'nda veteranlar kategorisinde üçüncü olduğunu ve milli takıma girmeye hak kazandığını belirterek, "Allah nasip ederse 19 Eylül'de Hollanda'da yapılacak Judo Dünya Şampiyonası maçına katılacağım. Çubuk'ta hazırlanabileceğimiz ve çalışabileceğimiz bir spor salonu olmadığı için hafta sonu Murat Gemalmaz, Halil İbrahim Uzun hocalarımın desteğiyle Pursaklar ve Altınpark'ta, akşamları da çocuklarımla bu parkta çalışıyorum" dedi.

OSTİM'de bir iş yerinde işçi olarak çalışan Koçyiğit, Türkiye şampiyolarında çeşitli dereceleri olduğunu ifade ederek, "İlk hedefim dünya şampiyonasına gitmek ve orada sakatlanmadan ülkemizi ve aynı zamanda Çubuk'u en iyi şekilde temsil etmek. Sonrasında zaten çocuklarımı yetişiyorum. Benden aldıkları bayrağı eminim ki onlar daha yukarılara taşıyarak ülkemize ve Çubuk'umuza daha büyük başarılar kazandıracaklar" diye konuştu.

Koçyiğit, Çubuk'ta judoyu tanıtmak istediğini kaydederek, "En büyük hayalim çocuklarımla Çubuk'ta bu sporun tanınır hale gelmesi ve birçok gencimizi yetiştirerek dünya şampiyonası, Avrupa şampiyonasına göndermektir" ifadesini kullandı.

Babasının yolundan gittiğini söyleyen Hatice Koçyiğit (10) ise "Babamın desteğiyle judoya başladım. Kırk kiloda dereceye girdim ve üçüncü oldum. Hedefim dünya şampiyonu olarak Çubuk'u, Ankara'yı ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek" dedi.

Hem spor yaptığını hem de babasına destek olduğunu ifade eden İrfan Vural Koçyiğit (8), babasının desteğiyle başladığı judo sporunu çok sevdiğini kaydetti.

Ahmet Koçyiğit'i her gün spor yaparken gördüğünü ve kendisinin de antrenmanlarına eşlik ettiğini anlatan Yakup Karamık, "Ahmet beyin başarılarından bir Çubuklu olarak gurur duyuyoruz, seviniyoruz. İnşallah başarılarının devamını bekliyoruz. Çok kısıtlı imkanlarla kendisini yetiştiriyor ve çok önemli başarılar elde ediyor. Yetkililere sesleniyoruz, böyle sporcularımıza sahip çıksınlar ve yetişecek genç nesillerin de önünü açsınlar" diye konuştu.

Aslan Buğra Polat ise kendisiyle her akşam koşu yaptığını ve birkaç hareket öğrenme fırsatı bulduğunu kaydederek, "Ağabeyimiz burada dünya şampiyonasına hazırlanıyor. İmkanı olmadığı için burada hazırlanıyor, beraber koşuyoruz ve birkaç hareket de biz öğreniyoruz. Yaptığı sporla Çubuklu gençlere örnek oluyor" ifadesini kullandı.