"Dünyada Türkçe Öğretimi" bilgi şöleni başkentte yapılacak

"Dünyada Türkçe Öğretimi" bilgi şöleni başkentte yapılacak
"Dünyada Türkçe Öğretimi" bilgi şöleni başkentte yapılacak
- "Dünyada Türkçe Öğretimi" uluslararası bilgi şöleninin onuncusu, Ankara Üniversitesi TÖMER'in ev sahipliğinde 7-8 Aralık 2015'te Ankara'da düzenlenecek

ANKARA (AA) - "Dünyada Türkçe Öğretimi" uluslararası bilgi şöleninin onuncusu, Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezinin (TÖMER) ev sahipliğinde 7-8 Aralık 2015'te Ankara'da gerçekleştirilecek. 

Türkçe'nin yabancı dil olarak öğrenim yaygınlığını artırmayı ve Türkçe öğretmeyi amaç edinen TÖMER'in 31. kuruluş yıl dönümünde, Türkiye'de ve yurtdışında Türkçenin yabancı dil olarak öğretimini konu alan bilgi şöleni düzenlenecek. Etkinliğe yurtiçinde ve yurtdışında Türkçe öğreten kurumların öğreticileri, uzmanları ve akademisyenler katılacak. 

Bilgi şöleninde katılımcılara, kurumlarına veya kendilerine ait internet portalı, CD, kitap, sözlük gibi Türkçe öğretim kaynaklarını sergilemeleri için tanıtım masası kullanma olanağı sunulacak. 

Türkçe öğretimi üzerine tasarlanan yenilikçi ve yaratıcı ürün veya ürünleri, devam eden veya tamamlanmış bilimsel projeleri olan katılımcılar, çalışmalarını bildiri sunumuyla daha ayrıntılı tanıtma imkanı bulabilecek.