Elmadağ'da cami ve namazla arınma konferansı düzenlendi

Elmadağ'da cami ve namazla arınma konferansı düzenlendi
Elmadağ'da cami ve namazla arınma konferansı düzenlendi
ANKARA (AA) - Elmadağ İlçe Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla "Cami ve Namazla Arınma" konferansı düzenledi.Elmadağ...

ANKARA (AA) - Elmadağ İlçe Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla "Cami ve Namazla Arınma" konferansı düzenledi.

Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki konferansa Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ankara İl Müftüsü Mefail Hızlı, İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler, musiki dinletisi gerçekleştirildi.

Konferansta Ankara'daki terör saldırısında terör olaylarında hayatını kaybedenler için dua edildi.

Ankara Müftüsü Mefail Hızlı, namazın İslam dinindeki önemine değinerek, imam ve cemaat ile kılınan namazın önemi hakkında bilgi verdi.

Konferans sonrası konuşan Elmadağ Belediye Başkanı Şahin de kişiyi kötülük ve olumsuzluklardan uzaklaştırması ve ahlaki açıdan güzelleştirmesi ile manevi bir temizlik ve rehabilitasyon işlevi de gören namazın insanı Allah'ın rızasına ulaştıran, Peygamberimizin ifadesiyle "gözümüzün nuru" bir ibadet olduğunu kaydetti.