Emeklilik vaadiyle dolandırıcılık iddiası

Emeklilik vaadiyle dolandırıcılık iddiası
Emeklilik vaadiyle dolandırıcılık iddiası
- Ankara'nın Çubuk ilçesinde kendini SGK müfettişi olarak tanıtıp emeklilik vaadiyle bir kişiyi dolandırmaya çalıştığı öne sürülen zanlı tutuklandı

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde kendini Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) müfettişi olarak tanıtıp emeklilik vaadiyle bir kişiyi dolandırmaya çalıştığı iddia edilen şüpheli tutuklandı.

İddiaya göre, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde ikamet eden H.K'yı (68) telefonla arayan bir kişi, kendini SGK müfettişi olarak tanıtarak, "çeşitli nedenlerle emekli olamayan kişileri tespit etmek için görevlendirildiğini" söyledi.

Emeklilik için kendisinden evrak ve 4 bin lira isteyen kişiyle Yıldırım Beyazıt Mahallesi Berat Caddesi'nde buluşmak için sözleşen H.K, dolandırılacağını anlayınca polise başvurdu.

Bunun üzerine buluşma adresine giden ekipler, şüpheli S.Ö'yü (38) H.K'dan evrak ve parayı teslim alırken yakaladı.

Bir müfettişin adına düzenlenen sahte kimliği kullandığını belirlenen zanlının üzerinde, sahte kimlik kartları ele geçirildi.

Dolandırıcılık suçundan 30 kaydı bulunan ve aranan S.Ö, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Şüphelinin  İstanbul , Antalya, Ankara, İzmir ve Çorum'un aralarında bulunduğu bazı illerde benzeri yöntemlerle dolandırıcılık yaptığı iddia edildi.