Engelli öğrencinin tekerlekli sandalye sevinci

Engelli öğrencinin tekerlekli sandalye sevinci
Engelli öğrencinin tekerlekli sandalye sevinci
- Beypazarı İlçe Kent Konseyi Engelliler Komisyonu tarafından engelli bir öğrenciye akülü tekerlekli sandalye hediye edildi

ANKARA (AA)- Beypazarı İlçe Kent Konseyi Engelliler Komisyonu tarafından bir ortaokul öğrencisine akü ile çalışan tekerlekli sandalye hediye edildiği bildirildi.

Komisyon Başkanı Hamide Özalp, yaptığı açıklamada, ilçedeki tüm mahallelerde bir tarama yaptıklarını, evde kalan yada okula giden engellileri tespit ettiklerini söyledi.

Tespit ettikleri engellilere çeşitli yardımlarda bulunduklarını ifade eden Özalp, "Maddi durumu yetersiz olan ailelerden başlayıp tüm engelli ailelere ulaşmaya çalışıyoruz. Gazigündüz Alp Ortaokulu'nda  eğitim gören Mehmet Kağan Köksal'a, akülü tekerlekli sandalye temin ettik. Bu çocuğumuz bundan böyle okuluna daha rahat gidip, gelebilecek" dedi.

Özalp, engelliler komisyonu olarak, engelliler üzerindeki çalışmaları hassasiyetle sürdürdüklerini belirterek, "Şimdiye kadar, manuel ve akülü tekerlekli sandalye olmak üzere 7 engelliyi sevindirdik. Bunun yanı sıra 2 engelliye de özel donanımlı tekerlekli sandalye yaptırdık. Bu insanların sevincini görmek lazım. Bizde, yardım severlerin destekleri sayesinde, engellilerimize yardımlarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu. 

Engelli öğrenci Mehmet Kağan ise kendisine akülü tekerlekli sandalye temin eden Kent Konseyi Engelliler Komisyonu üyelerine teşekkür etti.