Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
- Engelli çocuklar, Devlet Türk Halk Müziği Korosu şeflerinden Hasan Basri Dumlupınar'ın gönüllü şefliğinde halk müziği konseri verdi -Engelli annesi Sabur: -"Oğlum Şafak Kutman, 7. sınıf öğrencisi. 5 yaşına kadar 'anne' desin diye beklerken, bugün 14 yaşında koroda türkü süylüyor, sahne alıyor"

ANKARA (AA) - Engelli çocuklar, gönüllü öğretmenleri şefliğinde Türk halk müziği konseri verdi.

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu şeflerinden Hasan Basri Dumlupınar'ın gönüllü şefliğiyle sağlıklı ve engelli gençlerden oluşan koro, Engelliler Haftası kapsamında dün akşam  Gençlik Parkı Kültür Merkezi Tiyatrosu'nda halk müziği konseri verdi.

Engelli annesi Pervin Sabur, AA'ya yaptığı açıklamada, Dumlupınar ve korosundaki gençlerin özverisiyle otistik ve bedensel engelli çocukların türküler söylediğini belirterek, "Oğlum Şafak Kutman, 7. sınıf öğrencisi. 5 yaşına kadar 'anne' desin diye beklerken,  bugün  14 yaşında koroda türkü söylüyor, sahne alıyor" dedi.

Oğlunun ayrıca 2013-2014 yıllarında 100-200 metrede yüzme şampiyonluğu olduğunu belirten Sabur, "Otizmli gençlerimiz vebalı gibi görünüyor. Zor bir süreç ama, elini tutarsan bilimi adamı da olabiliyor. Ben otizmi tek başıma yendim. Otistikler de toplumun ayrılmaz parçası" ifadesini kullandı.