Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
- Çocuk Müzesi Kurumsal İlişkiler Yöneticisi Kotan: "Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında bu kez engelli çocuklarımızı ağırladık"

ANKARA (AA) - Çocuk Müzesi Kurumsal İlişkiler Yöneticisi Fırat Kotan,  sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında engelli çocukları ağırladıklarını belirtti.

Ankara Çocuk Müzesi ve Bilim Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Engelliler Haftası dolayısıyla Ankara Çocuk Müzesi ve Bilim Merkezi'ni ziyaret eden engelli öğrenciler, yaşamlarının en mutlu ve heyecanlı anlarından birini yaşadı. Merkezdeki her alan çocukların çok ilgisini çekti.

Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında Çankaya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Engelli Hizmet Birimi'nin müzeye getirdiği engelli çocuklar, hem eğitim programlarına katıldı hem de eğlendi.

Müze ve bilim merkezini inceleyen engelli öğrenciler, özellikle keşif alanlarını çok beğendi. Vahşi yaşam istasyonlarını, aslına bire bir benzeyen yaban hayvanı maketlerini ilgiyle inceleyen çocuklar, keyifli dakikalar geçirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Fırat Kotan, sosyal sorumluluk çalışmalarının içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Eğitimde ve hayatta fırsat eşitliğine inancımız gereği, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında bu kez engelli çocuklarımızı ağırladık. Onların merkezi gezerken yaşadığı heyecan ve mutluluğu görmek, her şeye değer. Çocuklar bizim geleceğimiz. Engelli yavrularımız da ellerinden tutulursa olağanüstü işler başarabilirler" ifadelerini kullandı.