Engellilerden Sevgililer Günü hediyesi

Engellilerden Sevgililer Günü hediyesi
Engellilerden Sevgililer Günü hediyesi
ANKARA (AA) - Gölbaşı ilçesinde Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfında (ZİÇEV) eğitim gören engelliler, 14 Şubat Sevgililer Günü...

ANKARA (AA) - Gölbaşı ilçesinde Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfında (ZİÇEV)  eğitim gören engelliler, 14 Şubat Sevgililer Günü için kalp şeklinde kokulu sabunlar ve çiçekler yaptı.

Engelli çocuklar, Gölbaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Aile Yaşam Merkezi'nde hizmet veren Hünerli Eller Pazarı'nda açtıkları stantta yaptıkları kokulu sabunlarını sergiliyorlar.

Kokulu sabunlardan yapılan çiçeklerin hazırlanışından süslenmesine kadar bütün aşamalarda yer alan engelliler, ürünleri 14 Şubat Sevgililer Günü için satışa sundu.

ZİÇEV Gölbaşı Müdürü Simge Çubukcuoğlu, yaptığı açıklamada, ZİÇEV olarak Gölbaşı Belediyesi Hünerli Eller Programı kapsamında stant açtıklarını belirterek, "Stantta çocuklarımızla yaptığımız sevgiler gününe özel çiçekler, kalpler, kokulu sabunlarımız var. Sevgililer günü için bu tarz bir şey alınması hem çocuklarımıza katkı sağlayacak hem de sevdiklerinize özel bir hediye vermiş olacaksınız" dedi.

Zihinsel engelli Özgür Özgenç , kokulu sabunlardan bu tür ürünler yapmanın kendisine keyif verdiğini belirterek, "14 Şubat'ta sevgililer ve eşler bunları alıp eşlerine armağan etsinler" şeklinde konuştu.

Stant 14 Şubat Sevgililer Günü'ne kadar açık kalacak.