Engellilere "temsili askerlik" uygulaması

Engellilere "temsili askerlik" uygulaması
Engellilere "temsili askerlik" uygulaması
- Ankara'nın Polatlı ilçesinde engelliler, bir günlük askerlik yapmanın heyecanını yaşadı

ANKARA (AA) - Ankara'nın Polatlı ilçesinde engelliler, bir günlük askerlik yapmanın heyecanını yaşadı.

Polatlı Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezinde asker kınası yakılan gençler, Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'nda düzenlenen yemin törenine katıldı. Engelli gençler, giydikleri askeri kıyafetlerle resmi geçit yaptı. 

Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tümgeneral Avni Angun, engelli bireylerin 1 gün de olsa askerlik yapmanın onurunu yaşadığını söyledi. Angun, bir günlüğüne asker olan Yusuf Bircan'a diploma verdi.

 Törende, engelli evlatlarının asker olduğunu gören anne babalar duygulu anlar yaşadı. Evlatlarının temsili de olsa askerlik yaptığını gören vatandaşlar, mutluluklarını ifade etti.

Engelli gençlerin tören alanına geçişi sırasında konvoy düzenledi. Konvoyda "En büyük asker, bizim asker" sloganları atıldı.

Öte yandan Belediye  Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi'nde düzenlenen kına gecesine Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Kent Konseyi Başkanı Serpil Öztürk, belediye meclisi üyeleri, temsili askere gidecek engelliler, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Yıldızkaya, yaptığı açıklamada, "Her Türk genci askerlik yapmak, vatanına hizmet etmek ister. Burada askerlik yapmak isteyip de bu duyguyu yaşayamayan engelli kardeşlerimize bu duyguyu yaşatmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Engelli kardeşlerimiz her şeyin en iyisine layıklar" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  hayat

  ,

  Füze

  ,

  Asker

  ,

  Belediye

  ,

  Resmi

  ,

  kent

  ,

  engelli

  ,

  hizmet

  ,

  konvoy