Engelsiz Bahar ve Dostluk Festivali başladı

Engelsiz Bahar ve Dostluk Festivali başladı
Engelsiz Bahar ve Dostluk Festivali başladı
ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği tarafından organize edilen Engelsiz Bahar ve Dostluk...

ANKARA (AA) ? Ankara'nın Çubuk ilçesinde Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği tarafından organize edilen Engelsiz Bahar ve Dostluk Festivali, empati yürüyüşü ile başladı.

Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği tarafından organize edilen, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çubuk Belediyesi'nce desteklenen festivalde engelsiz film gösterimi, engelli yazarların eserlerinin imza günü, engelliler tarafından oluşturulan halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile konserler düzenlenecek.

Eski Şabanözü yolunda bir araya gelen katılımcılar Atatürk Parkında bulunan festival alanına kadar gözlerini kapatarak gitmeye çalıştı. 

Düzenlenen törende konuşan Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği Başkanı Sebahattin Horoz, "Empati yürüyüşü ile başlayan festivalimiz 3 gün sürecek. Yürüyüşümüzün amacı ilçede engellilerin yaşadığını topluma anlatmaktı. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz" dedi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise insanın bir uzvunu kaybetmesinin ne kadar önemli olduğunun herkes tarafından bilindiğine dikkati çekerek, "Bu empatiyi bütün vatandaşlarımız her zaman , her yerde yapmalı ve engelsiz kardeşlerimize bu konuda pozitif bir ayrımcılık tanımalıdır. Bu sayede engelsiz kardeşlerimizin önündeki tüm engeller kamu kuruluşları ve belediyeler tarafından ve hükümetler tarafından dikkate alınmalı, yok edilmelidir diye düşünüyorum" diye konuştu.